ODZIEŻ I OBUWIE Życie z alergią

Co zrobić z ubraniami, które nam nie pasują?

Co zrobić z ubraniami, które nam nie pasują

Jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym. Wystarczy tylko spojrzeć na to, co dzieje się w centrach handlowych 27 grudnia, gdy ruszają poświąteczne wyprzedaże. W sklepach, choć promocje są stosunkowo słabe, dochodzi do dantejskich scen. Czeka się w długich kolejkach do przymierzalni, a następnie do kasy. W rezultacie kupujemy więcej, niż jesteśmy w stanie spożytkować. Co zrobić z ubraniami, które nam nie pasują?

Sprzedać przez internet

Rzeczy, które są w dobrym stanie, możemy sprzedać przez internet. Mogą nam do tego posłużyć serwisy aukcyjne lub specjalne grupy na Facebooku. Jeśli nie masz zaufania do ludzi, możesz wybierać odbiór osobisty w swoim mieście. Wówczas masz pewność, że otrzymasz zapłatę za wystawione ubrania, a druga osoba może je przymierzyć i zweryfikować jego stan. W przypadku wysyłki dość ryzykowna jest płatność przy odbiorze, zabezpiecza ona kupującego, ale jeśli on nie odbierze paczki, musisz za nią zapłacić i to podwójnie. W ten sposób odzyskujesz choć część zainwestowanych pieniędzy, które możesz przeznaczyć na różne cele.

Oddać bliskim

Ubrania, których nie nosisz, bo są za małe, za duże lub w złym kolorze, możesz oddać bliskim. Czasem wystarczy zapytać przyjaciółki czy siostry, czy nie chce przygarnąć sukienki. Można też zapytać o to koleżanek z pracy. Kogoś nowa rzecz ucieszy, a ty zyskasz miejsce w szafie.

Sprzedać do second handu

Nie wszystkie second handy przyjmują ubrania od osób prywatnych, ale może ci się poszczęści, zwłaszcza gdy masz rzeczy wiodących marek w dobrym stanie, które są aktualnie modne.  Pozwala to odzyskać choć część  środków, które w przeszłości wydałaś na zakup ubrań.

Oddać potrzebującym

Caritas wciąż zbiera ubrania dla ubogich, których nie stać nawet na zakupy w second handzie. Warto jednak wcześniej porozmawiać z lokalnym oddziałem, na jakie ubrania istnieje zapotrzebowanie. Ludzie bowiem lubią zasypywać organizacje charytatywne zużytymi, mocno wyeksploatowanymi rzeczami, które bardzo często nadają się tylko na czyściwo.

Przerobić na poduszki, torebki itp.

Stare spodnie możesz przerobić na jeansową torebkę, a sukienkę w kwiaty na piękne poszewki na poduszki. Jeśli masz talent do rękodzieła, wykonane rzeczy możesz wystawić na serwisie aukcyjnym lub grupie na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0