Ciąża i dziecko

Moda ciążowa – jak nie wydać majątku, a wyglądać dobrze?

moda ciążowa

Moda ciążowa to dość prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu tekstylnego. Niestety, ubrania dla pań spodziewających się dziecka nierzadko są dużo droższe od normalnych. Jak wyglądać dobrze z ciążowym brzuszkiem i nie wydać na to majątku?

Second hand

W second handzie znajdziesz wszystko, począwszy od ubranek dla dzieci, poprzez torebki, na odzieży ciążowej skończywszy. Wybierz sklep, w którym wszystko jest dobrze posegregowane i powieszone  na wieszakach.  W ciąży raczej nie masz sił i cierpliwości do przerzucania stosów ubrań, aby na koniec przekonać się, że nie ma tam i tak tego, czego szukałaś. Second hand pozwala sporo zaoszczędzić. Niektóre ubrania są w świetnym stanie. W końcu nosimy je dość krótko, po czym stają się zbędne i możemy je odsprzedać.

Odkup od przyjaciółki

Twoje przyjaciółki były w ciąży i mają podobną figurę jak ty? Zapytaj, czy nie mają na zbyciu odzieży ciążowej. Zawsze możesz od nich coś odkupić i tym samym zaoszczędzić niemałe pieniądze. Warto zaznaczyć, iż para jeansów ciążowych w jednej z popularnych sieciówek to wydatek rzędu 180 zł.  Mało którą ciężarną stać na zakup kilku takich par.

Noś ubrania oversize

W sieciówkach na letnich wyprzedażach upolujesz ubrania oversize – sukienki, bluzki etc. To idealna okazja, aby za kilkanaście złotych obkupić się w stroje, które przydadzą się podczas ciąży. Bądźmy szczere, nawet spodziewając się dziecka, chcemy wyglądać kobieco i atrakcyjnie. A ubrania z wyprzedaży nam w tym pomogą i nie zrujnują przy tym naszych finansów.

Idź na targ

Tak, na targu można kupić sukienki za 20 zł. Mamy teraz lato, więc możesz obkupić się w kilka i nosić je na zmiany. Celuj w modele puszczane pod biustem. Dzięki temu sukienka nie będzie gniotła brzuszka, tobie będzie przewiewnie i do tego nie opuści cię poczucie własnej atrakcyjności. Zawsze możesz kupić sukienkę w większym lub uniwersalnym rozmiarze.

Idź do supermarketu po coś w większym rozmiarze

Jeśli przestajesz się mieścić w swoje sukienki, kup kilka w większym rozmiarze. Najlepiej udać się w tym celu do supermarketu, gdzie ceny takich kreacji rozpoczynają się od 20 zł. Wydanie 100 zł na sukienkę, która za 2 miesiące będzie za duża i zbędna, to kiepska inwestycja.  Jeśli natomiast kupisz coś w atrakcyjnej cenie, to nie będzie ci żal wydanych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *