Aparat ortodontyczny a alergia na nikiel
Grafika dostarczona przez partnera

Wady zgryzu często nie tylko stanowią problem natury estetycznej, ale też powodują ucisk nerwów oraz inne niekorzystne zjawiska. Leczenie ortodontyczne w ostatnich latach uległo rozpowszechnieniu. Coraz więcej osób decyduje się na prostowanie zębów, gdyż nienaganny uśmiech dodaje pewności siebie i tym samym zwiększa szanse na sukces zawodowy. Często wybór pada na stały aparat ortodontyczny z zamkami. Ten jednak posiada pewne wady. Metalowe druciki mogą stanowić spory problem dla osób, które zmagają się z alergią na nikiel. Alternatywę dla stałego aparatu z metalowymi zamkami stanowi leczenie nakładkowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Spis treści:

 1. Przerwa między zębami jako komplikacja w życiu zawodowym
 2. Aparat ortodontyczny a alergia na nikiel
 3. Leczenie nakładkowe jako alternatywa dla aparatów drucianych
 4. Niewidoczne nakładki na zęby clear aligner a spożywanie posiłków
 5. Bezbolesne leczenie nakładkowe – idealne rozwiązanie na ważne uroczystości rodzinne
 6. Nakładki na zęby clear aligner – szybkie efekty leczenia
 7. Leczenie nakładkami clear aligner – bezpłatny skan 3D zębów
 8. Indywidualne nakładki na zęby dostarczone na wskazany adres
 9. Przeźroczyste nakładki ortodontyczne – kontrola przebiegu leczenia
 10. Leczenie nakładkowe DR SMILE bez ukrytych kosztów
 11. Bezpłatna wizyta kontrolna u ortodonty w razie wystąpienia niepożądanych dolegliwości
 12. Niewidoczne nakładki clear aligner – koszty leczenia ortodontycznego

Przerwa między zębami jako komplikacja w życiu zawodowym

Przerwa między zębami nierzadko staje się źródłem kompleksów. Tylko nieliczne osoby uczyniły z niej swój wyróżnik i znak rozpoznawczy. Ta sztuka powiodła się m.in. Kate Moss, której diastema nie tylko nie utrudniła kariery w modelingu, lecz wpłynęła pozytywnie na jej rozwój. Niestety, wiele osób z powodu wad zgryzu odczuwa skrępowanie, które odbiera pewność siebie. Na dodatek w niektórych zawodach hollywoodzki uśmiech jest pożądany. Prezenterzy telewizyjni, dziennikarze, aktorzy, piosenkarze czy modelki często muszą wykazać się nienaganną prezencją, aby zyskać kontrakt. Na szczęście wady zgryzu nikogo nie dyskwalifikują. Dziś można je skutecznie leczyć.

Aparat ortodontyczny a alergia na nikiel

Tradycyjne aparaty ortodontyczne często zawierają metalowe elementy, w których skład wchodzi m.in. nikiel. Zaliczany jest on do popularnych alergenów. Objawy alergii na nikiel potrafią być bardzo dokuczliwe. Ponadto uwalnianiu jonów tego metalu z aparatu ortodontycznego towarzyszą dolegliwości takie jak:

 • stan zapalny w kącikach ust;
 • zapalenie przyzębia;
 • pieczenie w jamie ustnej;
 • łuszczenie warg;
 • zapalenie dziąseł;
 • metaliczny posmak;
 • przerost dziąseł;
 • wielopostaciowy rumień.

Leczenie nakładkowe jako alternatywa dla aparatów drucianych

Alergia na nikiel często jednak wymusza poszukiwanie rozwiązań alternatywnych takich jak przezroczyste nakładki na zęby clear aligner. Nie zawierają one żadnych elementów metalowych, przez co są wolne od wyżej wspomnianego alergenu. Osoby uczulone mogą stosować je bez obaw. Ponadto leczenie nakładkowe niesie ze sobą liczne zalety. Po pierwsze, pozostaje niewidoczne dla innych osób. Przeźroczyste nakładki clear aligner trudno dostrzec na pierwszy rzut oka. To dodaje pewności siebie podczas wystąpień publicznych i wpływa pozytywnie na komfort leczenia.

Niewidoczne nakładki na zęby clear aligner a spożywanie posiłków

Niewidoczne nakładki na zęby clear aligner umożliwiają życie wolne od wyrzeczeń. Można jeść wszystko, na co ma się ochotę. Nakładki ortodontyczne zdejmuje się bowiem na czas spożywania posiłków oraz picia napojów innych niż woda. Po zakończeniu konsumpcji można dokładnie wyszczotkować i wynitkować zęby, co stanowi istotny krok w profilaktyce próchnicy.

Bezbolesne leczenie nakładkowe – idealne rozwiązanie na ważne uroczystości rodzinne

Leczenie nakładkami clear aligner cieszy się dużą popularnością, gdyż jest całkowicie bezbolesne w przeciwieństwie do metalowych drucików, które źle wyregulowane mogą uszkadzać dziąsła i uciskać nerwy. Omawiana metoda korekcji wad zgryzu stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które mają przed sobą ważne uroczystości i towarzyszące im sesje zdjęciowe. Nakładki clear aligner bardzo dobrze stapiają się z zębami, przez co nie widać ich na fotografiach ślubnych czy pochodzących z chrzcin.

Nakładki na zęby clear aligner – szybkie efekty leczenia

Na leczenie nakładkowe często decydują się przyszłe panny młode, które pragną pochwalić się idealnym uśmiechem. Trwa ono znacznie krócej niż to przy użyciu aparatu stałego. W ciągu 9 miesięcy wady zgryzu zostają skorygowane. W tym czasie nie są wymagane comiesięczne wizyty u ortodonty, co stanowi sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Osoby dorosłe często nie decydują się na aparat ortodontyczny, gdyż ten odznacza się i wymaga częstego regulowania przez specjalistę. Przy dużej liczbie obowiązków comiesięczne wizyty u ortodonty stanowią spory problem, ponieważ wymuszają reorganizację planu dnia.

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne

Grafika dostarczona przez partnera

Leczenie nakładkami clear aligner – bezpłatny skan 3D zębów

Leczenie nakładkami clear aligner rozpoczyna się od wykonania bezpłatnego skanu 3D zębów w jednym z ponad 20 miast w Polsce. Wyniki badań umożliwiają specjaliście wybór najlepszej metody korekcji wad zgryzu i opracowanie pełnego planu leczenia. Następnie wykonuje się symulację efektów leczenia i zestawia ją z bieżącym stanem. Pacjent otrzymuje zalecany plan leczenia nakładki clear aligner na wskazany przez siebie adres e-mail. Ponadto kontaktuje się z nim konsultant DR SMILE, który wyjaśnia sprawy związane z korektą wad zgryzu. Ten etap ma całkowicie bezpłatny i niezobowiązujący charakter.

Indywidualne nakładki na zęby dostarczone na wskazany adres

Jeśli pacjent zaakceptuje warunki leczenia zaproponowane przez DR SMILE, produkuje się indywidualne nakładki na zęby dostosowane do potrzeb klienta. Te następnie zostają przesłane na wskazany adres. Przeźroczyste nakładki na zęby clear aligner są ponumerowane, aby ułatwić pacjentowi ich właściwe założenie. Zaleca się, aby w celu skorygowania wad zgryzu nosić je przez co najmniej 22 godziny na dobę. Można zdejmować je tylko w wyjątkowych sytuacjach takich jak mycie zębów, spożywanie posiłków i napojów innych niż woda. Tylko przestrzegając tych zaleceń można uzyskać pożądany efekt końcowy.

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne – kontrola przebiegu leczenia

Przeźroczyste nakładki na zęby clear aligner należy wymieniać na nowy zestaw co 14 dni. W ciągu 2 tygodni zmienia się ich ułożenie, co pociąga za sobą konieczność noszenia zmodyfikowanych nakładek. Te stopniowo przesuwają zęby do ich finalnej pozycji. Leczenie nakładkowe nie pociąga za sobą konieczności comiesięcznych wizyt u ortodonty. Przebieg korekty wad zgryzu kontroluje się poprzez wgrywanie co tydzień zdjęcia uśmiechu do specjalnej aplikacji DR SMILE.

Leczenie nakładkowe DR SMILE bez ukrytych kosztów

Leczenie DR SMILE nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Cała procedura obejmuje:

 • skan 3D zębów;
 • produkcję indywidualnych nakładek i ich dostarczenie wraz z niezbędnymi akcesoriami;
 • stały kontakt ze specjalistą za pośrednictwem aplikacji mobilnej/telefonicznie lub mailowo;
 • ewentualne zabiegi dodatkowe, które okażą się niezbędne w trakcie leczenia.

DR SMILE wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, zapewniając im satysfakcję z leczenia nakładkowego. Gdy jego rezultaty odbiegają od tych wskazanych w początkowej symulacji, dalsza korekta odbywa się na koszt firmy. Warunek niezbędny stanowi jednak ścisłe przestrzeganie zaleceń przez pacjenta, które zostały mu przedstawione wraz z planem leczenia.

Bezpłatna wizyta kontrolna u ortodonty w razie wystąpienia niepożądanych dolegliwości

Choć nakładki na zęby clear aligner pozwalają zaoszczędzić czas, który pochłonęłyby comiesięczne wizyty u ortodonty, to w przypadku wystąpienia niepożądanych dolegliwości możliwa jest bezpłatna wizyta kontrolna.

Niewidoczne nakładki clear aligner – koszty leczenia ortodontycznego

Leczenie nakładkowe kosztuje od 6790 do 11390 zł. Osoby, które nie dysponują taką kwotą wolnych środków, mogą skorzystać z systemu ratalnego. Całkowity koszt leczenia można rozłożyć na 24 raty o zerowym oprocentowaniu. DR SMILE umożliwia też uzyskanie do 72 oprocentowanych rat.