Życie z alergią

Jaki odkurzacz wybrać, gdy masz alergię? Polecamy!

Jaki odkurzacz wybrać, gdy masz alergię

Fotografia dostarczona przez partnera

Zmagasz się z objawami alergii? Sprawdź, jakie urządzenia do sprzątania przydadzą się w Twoim domu. Przekonaj się, jak ograniczyć kontakt z alergenami i wybrać najlepszy odkurzacz dla swoich potrzeb. Poznaj najnowsze technologie filtrowania powietrza i pozbądź się kurzu ze wszystkich zakamarków mieszkania.

Najlepszy odkurzacz dla alergika, czyli jaki?

Dlaczego utrzymanie czystości w domu jest tak istotne w przypadku alergików? Usuwanie roztoczy czy pyłków roślin wpadających przez okno realnie wpływa na komfort codziennego życia. Im mniej kurzu, tym większe szanse na ograniczenie objawów choroby. Celem regularnego sprzątania jest więc zapobieganie kichaniu, łzawieniu oczu i wysypce na skórze. Właśnie dlatego warto zainwestować w dobry odkurzacz. Jakie technologie i funkcje tego sprzętu są szczególnie przydatne dla alergików?

Filtracja powietrza

Jedną z najbardziej pożądanych funkcji antyalergicznych jest skuteczna filtracja powietrza. Zapewnia ją filtr HEPA, który nie przepuszcza drobnych zanieczyszczeń, bakterii i grzybów. Wyposażono w niego między innymi odkurzacz Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wspomaganie dwunastostopniowym systemem separacji, który:

  • zapobiega dostawaniu się kurzu do wnętrza urządzenia,
  • pozwala na rzadszą wymianę filtra,
  • precyzyjnie oczyszcza powietrze z różnego rodzaju alergenów.

Efekt? Sprzątanie jest bardzo efektywne i przynosi ulgę osobom, które są wrażliwe na kontakt z roztoczami.

Końcówki do sprzątania

Kurz może czaić się wszędzie. Nawet niewielka jego ilość nieraz staje się powodem trudności z oddychaniem. Przy zakupie odkurzacza warto zwrócić uwagę na końcówki do sprzątania dostępne w zestawie. Przydatna jest na przykład dysza szczelinowa, która sprawdza się do czyszczenia kanap, foteli i narożników. Dzięki niej można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Kolejnym udogodnieniem jest szczotka do kurzu, wykorzystywana na przykład do sprzątania klawiatury komputerowej. Alergicy spędzający wiele czasu przy komputerze z pewnością docenią skuteczność tej końcówki.

Dużą popularnością cieszą się odkurzacze z funkcją mopowania. Jedno urządzenie wystarczy do sprzątania na mokro i na sucho. Wyposażone jest ono zazwyczaj w zbiornik na wodę z regulacją przepływu płynu. Takie modele nadają się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni i usuwania lepkich zabrudzeń. Doceniane są zwłaszcza przez właścicieli zwierząt i rodziny z małymi dziećmi.

Sposób opróżniania pojemnika

Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na pojemnik na kurz oraz sposób jego opróżniania. Ile odpadów zmieści się w zbiorniku? Z punktu widzenia alergika dobrą inwestycją są modele o dużej pojemności obsługiwane jednym kliknięciem. Sprawne usunięcie zanieczyszczeń ogranicza bowiem kontakt z alergenami. Odkurzacz powinien być prosty w obsłudze i poręczny. Istotnym parametrem jest także moc ssania, która wpływa na szybkość i efektywność zebrania kurzu.

Bateria i czas pracy

Każdy użytkownik sprzętów sprzątających poszukuje wygodnych i praktycznych rozwiązań. Właśnie dlatego odkurzacze z wbudowaną baterią cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Nowe technologie rozwiązują problem plączących się kabli i poszukiwania najbliższego gniazdka. W niektórych modelach odkurzaczy jedno ładowanie baterii wystarcza nawet na 65 minut pracy, więc sprawdzają się w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Nowoczesny odkurzacz z filtracją powietrza to wybór dla Ciebie!

Jesteś alergikiem? Wybierz odkurzacz, dzięki któremu szybko pozbędziesz się kurzu i bakterii. Postaw na wydajną filtrację powietrza i zestaw specjalistycznych końcówek do sprzątania. Nowoczesne technologie pozwalają ograniczyć uciążliwe objawy choroby i zwiększyć komfort codziennego życia. Przekonaj się o tym już dziś!