Jaka długość łańcuszka
Andie Gómez-Acebo z Unsplash

Biżuteria potrafi w prosty sposób odmienić nawet najbardziej bazową stylizację. Niestety często jej dobór przysparza nam sporych trudności. Nie wiemy, jaka długość łańcuszka będzie odpowiednia, czy lepsze są srebrne kolczyki czy złote, przez co rezygnujemy z dodatków. W naszym artykule spieszymy z podpowiedzią. Na podstawie naszych porad dużo łatwiej będzie ci wybrać odpowiedni łańcuszek.

Spis treści:

  1. Łańcuszek z zawieszką, czyli jak wykorzystać biżuterię do podkręcenia stylizacji
  2. Jaka długość łańcuszka będzie odpowiednia?
  3. Mocna biżuteria dla businesswoman jako wyróżnik stylu
  4. Dłuższy łańcuszek z większą zawieszką
  5. Jaka długość łańcuszka dla szczupłej kobiety?
  6. Jaki łańcuszek do głębszego dekoltu?
  7. Długość łańcuszka musi być dostosowana do budowy szyi

Łańcuszek z zawieszką, czyli jak wykorzystać biżuterię do podkręcenia stylizacji

Łańcuszek z zawieszką sprawia, że przy naszej twarzy coś się dzieje, nasza stylizacja zyskuje zatem dynamizm. Dzięki odpowiednio dobranej biżuterii głębszy dekolt wydaje się mniej goły. Odpowiedni łańcuszek może też korygować proporcje sylwetki i odwracać uwagę od zbyt szerokich ramion. Biżuteria służy nam również do podkreślania swoich atutów, w tym ładnego dekoltu.

Jaka długość łańcuszka będzie odpowiednia?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od naszej kreacji, sylwetki, wielkości zawieszki oraz efektu, jaki pragniemy uzyskać. Największą popularnością cieszą się łańcuszki o długości 35-50 cm. Jednak w ich przypadku możemy na ogół powiesić tylko mniejsze zawieszki. Tego typu łańcuszki mają jednak ogromną zaletę. Pasują do większości dekoltów, po które sięgamy na co dzień. Jedynie przy mocniejszym wycięciu w sukience czy bluzce musimy rozejrzeć się za innym.

Mocna biżuteria dla businesswoman jako wyróżnik stylu

Czasem mocna biżuteria stanowi wyróżnik stylu. Jednocześnie podkreśla naszą moc i władzę. Wiele kobiet korzysta ze zdobyczy psychologii, aby umocnić swoją pozycję w firmie. Businesswoman często noszą łańcuszki o długości 50-65 cm, na których można zawiesić większe zawieszki, które nadają charakteru ich stylizacji.

Dłuższy łańcuszek z większą zawieszką

Wybierasz się na wesele lub wręczenie nagród branżowych? Twoja wieczorowa suknia jest długa i strojna. Na dodatek posiada dość głęboki dekolt. W takiej sytuacji sprawdzi się dłuższy łańcuszek. Polecamy ten z przedziału 65-95 cm. Nada on wyrazu twojej stylizacji. Będzie wyglądał drogo, a zarazem sprawi, że dekolt nie będzie prezentował się tak „goło”. Biżuteria nieco go przykryje.

Jaka długość łańcuszka dla szczupłej kobiety?

Dobierając długość łańcuszka, należy zwrócić uwagę na to, jak wygląda nasza sylwetka. Drobne kobiety często nie prezentują się zbyt korzystnie w długich, ciężkich łańcuchach z wyrazistymi zawieszkami. Te lepiej sprawdzą się przy krągłej twarzy. Rozbiją też masywniejszą sylwetkę. Krótko mówiąc, długość łańcuszka powinna być wprost proporcjonalna do naszej figury. Krótsza przy drobnej i dłuższa przy krąglejszej.

Jaki łańcuszek do głębszego dekoltu?

Choć większość Polek stawia na małe lub umiarkowane dekolty, to czasem zdarza nam się zaszaleć z ich głębokością. W takiej sytuacji, aby nie epatować za bardzo gołym ciałem, warto je nieco przykryć. Przy głębszych dekoltach lepiej sprawdzą się dłuższe łańcuszki. Natomiast przy okrągłym, niewielkim wycięciu charakterystycznym dla T-shirtów, lepiej postawić na krótszy łańcuszek z drobną zawieszką, który nie rzuca się zanadto w oczy.

Długość łańcuszka musi być dostosowana do budowy szyi

Jeśli szyja jest grubsza, to krótki łańcuszek może do niej zanadto przylegać. Poza tym podkreśla jej większy obwód. Natomiast dłuższy ją wysmukla. Przy krótkiej szyi lepiej postawić na dłuższe łańcuszki. Przy dłuższej lepiej skupić się na rodzaju dekoltu. Tutaj panuje większa dowolność.