Wybór odpowiednich oprawek okularowych
pixabay

Odpowiednio dopasowane szkła korekcyjne są jednym z elementów zapewniających dobre widzenie osobom z wadami wzroku. Nieodłącznym elementem każdych okularów są oprawki. Okazuje się, że mają one istotne znaczenie dla komfortu użytkowników! Jak wybrać najlepsze oprawy okularowe? Poznaj kilka praktycznych wskazówek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oprawy okularowe?

Odpowiednio dopasowane oprawki sprawiają, że okulary stabilnie utrzymują się na nosie i gwarantują komfort użytkownikom w każdej sytuacji. Dzięki właściwie dobranym oprawkom możesz poprawić proporcje swojej twarzy, podkreślić konkretne cechy urody lub ukryć ewentualne mankamenty. Kupując oprawy okularowe, weź pod uwagę:

  • kształt twarzy,

  • rozmiar,

  • materiał wykonania,

  • styl i kolor.

Każdy z nas ma nieco inny kształt twarzy. Wyróżnia się jednak kilka najpopularniejszych typów, np. buzia owalna, okrągła, trójkątna lub kwadratowa. Według ogólnej zasady powinniśmy dobierać kształt oprawek na zasadzie kontrastu. Oznacza to, że twarz kwadratowa najlepiej prezentuje się w modelach okrągłych, trójkątna w aviatorach, a okrągła w kształcie kocich oczu. Podobnie dopasowuje się styl oprawek. Jeśli Twoja buzia ma wyraziste rysy i chcesz je nieco złagodzić, wybierz jasny minimalistyczny model, który doda delikatności. Jeżeli natomiast marzysz, aby podkreślić swój wygląd, postaw na grube oprawy okularowe lub model w nietypowym kolorze.

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, które zapewnią komfort

Dla Twojego komfortu ważne będzie optymalne dopasowanie rozmiaru okularów do wielkości twarzy. Oceń, jaką wielkość ma Twój nos i gdzie znajduje się jego grzbiet, a także jak szeroko rozstawione są oczy, gdzie są brwi i jaki mają kształt. Dobierz długość zauszników, szerokość tarczy i mostka. Za duży model będzie zsuwał się z twarzy i utrudniał wykonywanie codziennych czynności. Z kolei za małe okulary powodują ucisk i prowadzą do bólu skroni lub strefy za uszami. Zwróć również uwagę, czy oprawy okularowe nie ograniczają pola widzenia.

Decydując się na zakup należy także określić, z jakiego materiału mają być wykonane oprawki. Powinny być lekkie i dobrze utrzymywać się na nosie. Najchętniej wybierane są modne oprawy metalowe oraz zrobione z tworzywa. Podczas zakupów w sklepie optycznym zwróć uwagę również, czy konkretny model ma ruchome noski, co pozwoli lepiej je dopasować do twarzy. Jeżeli interesują Cię wytrzymałe i modne oprawy okularowe – optyklokalnie jest sklepem, w którym znajdziesz wiele ciekawych propozycji! Możesz zasięgnąć porady doświadczonych specjalistów – ich wskazówki będą cenne szczególnie podczas pierwszych zakupów. W sklepie dostępne są także markowe okulary przeciwsłoneczne oraz praktyczne nakładki CLIP-ON.