Jednoczęściowy czy dwuczęściowy strój kąpielowy
Vladimir Fedotov z unsplash

Strój kąpielowy to element garderoby, który warto starannie dobrać, aby odpowiadał naszym potrzebom i podkreślał atuty sylwetki. Nie może być nigdzie za ciasny, ani za luźny, gdy spowoduje dyskomfort. Jeśli planujemy w nim pływać, nie powinien prześwitywać po zmoczeniu wodą. Odradza się także modele, które nie zapewniają swobody ruchu lub pozostają niestabilne. Jednoczęściowy czy dwuczęściowy strój kąpielowy? Wiele kobiet co roku zadaje sobie to pytanie. Obecnie trwają letnie wyprzedaże. Modne bikini możemy upolować za niewielkie pieniądze. Na jakie stroje kąpielowe warto postawić w tym sezonie?

Jednoczęściowy strój kąpielowy w służbie kobiecej sylwetki

Choć czasy się zmieniają, jednoczęściowy strój kąpielowy nie wychodzi z mody. Istnieją kobiety, które go uwielbiają za właściwości korygujące sylwetkę. Jednoczęściowe stroje kąpielowe szyje się z gładkich tkanin syntetycznych, które wykazują sporą elastyczność. Wspaniale przylegają do sylwetki i kompresują wystający brzuch. Jednocześnie pomagają nam uzyskać mocniej zarysowane wcięcie w talii. Nasze ciała nieustannie się zmieniają pod wpływem ciąży i hormonów. Sprzyja to pękaniu włókien kolagenowych i powstawaniu rozstępów. Pragniemy je zakamuflować, aby uniknąć nieprzyjemnych uwag ze strony otoczenia, które bywa czasami okrutne. Z pomocą przychodzi jednoczęściowy strój kąpielowy. Skutecznie zakamufluje on również blizny po cesarskim cięciu.

Sportowy strój kąpielowy jednoczęściowy – swoboda ruchu podczas pływania

Jednoczęściowe stroje kąpielowe często wybierają kobiety, które cenią sobie aktywność fizyczną. Odpowiedni model pozwala swobodnie pływać w morzu czy jeziorze. Pomaga zapomnieć o dyskomforcie, jaki często odczuwamy na myśl, że materiał zsunie się i odkryje zbyt wiele ciała. Tutaj nie grozi nam rozwiązanie stanika czy majtek kąpielowych.

Poznaj wady jednoczęściowych strojów kąpielowych

Istnieją liczne zalety jednoczęściowych strojów kąpielowych. Warto jednak wspomnieć też o wadach, aby zyskać ich pełniejszy obraz. Jednoczęściowy strój kąpielowy zakrywa znaczną część ciała, przez co nie udaje się jej opalić. Nie wszystkie z nas posiadają figurę klepsydry. Zdarza się, że mamy większy biust lub szersze ramiona. Potrzebujemy góry i dołu w różnych rozmiarach. Jednoczęściowy strój kąpielowy nie uwzględnia ewentualnych dysproporcji.

Dwuczęściowy strój kąpielowy zapewnia perfekcyjne dopasowanie

Dwuczęściowy strój kąpielowy zapewnia większą swobodę. Możemy dowolnie miksować ze sobą góry i doły. Oznacza to, że do biały stanik bez trudu zestawimy z czarnymi majtkami. Pozwala to wykorzystać popularne triki modowe i skorygować sylwetkę. Jasne kolory optycznie poszerzają, np. mniejszy biust, a ciemne wyszczuplają, np. szersze biodra. Ponadto obserwuje się dysproporcje między górą a dołem u niektórych typów sylwetki. Stożki często potrzebują większego stanika, a gruszki majtek w większym rozmiarze.

Warto zaznaczyć, że dwuczęściowe stroje kąpielowe przepięknie eksponują płaski brzuch i talię. Jeśli te części ciała są naszym atutem, możemy pokazać je światu. Dzięki temu, że osobno kupujemy górę i dół, komponujemy stroje kąpielowe sprzyjające naszym sylwetkom. Stożek może wybrać dla siebie gładki stanik i majtki falbanami, które dodadzą objętości na wysokości bioder. Dwuczęściowy strój kąpielowy bywa czasem bardzo skąpy, przez co pozwala dokładnie opalić ciało.

Czym jest monokini?

Ostatnio dużą popularnością cieszy się monokini. Jest to jednoczęściowy strój kąpielowy, który posiada fantazyjne wycięcia i ozdobne pasy m.in. na wysokości talii. Monokini pokochają panie, które preferują oryginalne kroje i pragną przegnać nudę ze swoich stylizacji.

 

Sportowy strój kąpielowy i jego atuty

Sportowy strój kąpielowy zazwyczaj jest jednoczęściowy i wykonany z grubszego materiału. Zapobiega on przebijaniu brodawek od sutków, gdy te ulegną zmoczeniu. Ponadto nie krępuje ruchów ze względu na prosty krój.

Mikrobikini pozwala równomiernie opalić ciało

Klasyczne bikini doczekało się swojej bardziej skąpej wersji. Brazyliany, które wchodzą w jego skład, odkrywają znaczną część pośladków, umożliwiając ich opalenie. Mocno wycięty stanik pozwala uzyskać równomierny odcień na dekolcie.

Tankini doda Ci pewności siebie

Tankini to wciąż dwuczęściowy strój kąpielowy, w którym wprowadzono pewną innowację. Zawiera on bardziej zabudowaną górę lub dół. Pozwala tym samym skorygować sylwetkę, ukryć problematyczne części ciała i poczuć się pewnie we własnej skórze:)