stroj-kapielowy-dla-alergika

Kostium kąpielowy dla dziecka to ważny element wakacyjnej walizki. Podpowiemy wam, jak wybrać kostium dla alergika.

Alergicy mogą być bardzo wrażliwi na tkaniny i wszelkie inne elementy, które wykorzystuje się przy produkcji ubrań. Zanim wybierzemy właściwy strój dla naszego dziecka, poznajmy kilka porad.

Uważnie czytamy metki ubrań

Metka przy ubraniu informuje nas nie tylko o rozmiarze, ale również o sposobach czyszczenia i przede wszystkim materiałach, z jakich zostało ono wykonane. Ten ostatni element powinien zwrócić naszą szczególną uwagę. Wiedząc na jakie tkaniny dziecko jest uczulone możemy ich unikać. Bardzo często alergie wywołują syntetyczne materiały. Czytając uważnie metki, wybierzemy taki strój, który będzie wykonany z naturalnych tkanin, bezpiecznych dla skóry dziecka.

Szukamy jasnych kolorów

Jasne ubrania zawierają mało barwników, a te bywają często substancjami chemicznymi, mogącymi uczulać. Kolorowe, jaskrawe stroje kąpielowe są barwione, co może powodować reakcje alergiczne. Im jaśniejsze tkaniny, tym mniejsze ryzyko uczulenia. Jasne barwy odbijają światło, więc przy alergii na słońce nie wybierajmy ciemnych kolorów.

Rezygnujemy z metalowych elementów

Metal i inne elementy takie jak plastik czy drewno również mogą uczulać. Stroje kąpielowe bardzo często mają zapięcia czy wszelkie zdobienia, wykonane z tego typu tworzyw. Mogą zawierać one nikiel, który jest bardzo popularnym alergenem. Jeśli chcemy uniknąć bolesnych śladów na skórze dziecka, wybierajmy takie kroje stroju, gdzie nie będzie zbędnych, metalowych zapięć.

Wybieramy strój kąpielowy dla alergika

stroj-kapielowy

Strój kąpielowy dla alergika musi być w odpowiednim rozmiarze. Materiał nie może obcierać wrażliwej skóry. Kostium powinien być wygodny, umożliwiając wszelkie ruchy. Gdy znajdziemy właściwy strój, który będzie spełniał nasze wszystkie oczekiwania, przed założeniem musimy go wyprać. Pozwoli to na pozbycie się kurzu i wszelkich pyłków, które mogły osiąść na ubraniu. Do prania warto zastosować specjalny proszek lub hipoalergiczny płyn. Dla alergików zaleca się także ekologiczne środki piorące, takiej jak orzechy, dostępne w wielu sklepach internetowych.

Dobrze dobrany strój, wykonany z odpowiednich materiałów, będzie służył każdemu alergikowi. Trzymając się kilku zasad, kupimy kostium, który będzie bezpieczny dla zdrowia dziecka i nie wywoła niepożądanych reakcji alergicznych. Zamiast drapać się po swędzącej skórze, nasza pociecha będzie w pełni korzystała z czasu spędzonego w wodzie i na plaży.