Ciąża i dziecko

Jak wyprawić dziecko do szkoły, nie wydając majątku?

wyprawka szkolna

Do końca wakacji pozostały dwa tygodnie. To najwyższy czas, aby zająć się wyprawką swoich pociech. Jak co roku ta perspektywa przeraża wiele osób. Choć państwo stara się wspierać rodziców z dziećmi w wieku szkolnym, to wyprawka potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jak wyprawić dziecko do szkoły, nie wydając majątku?

Plecak

Można przyjąć jedno z kilku podejść. Podskoczyć do jakiegoś outletu w poszukiwaniu taniego, markowego plecaka z poprzedniego sezonu. Za plecakiem można rozejrzeć się też na portalach aukcyjnych oraz w second handach. Jeśli dziecko nie zwraca uwagi na markę, można udać się po plecak do supermarketu lub na targ. Wybieraj klasyczne kolory bez zbędnych dekoracji, a plecak kupiony za 30 zł wcale nie będzie wyglądał tanio.

Podręczniki

Jeśli twoje dziecko nie przeciera innym szlaków, czyli nie idzie do ósmej klasy podstawówki, to można spróbować odkupić podręczniki od roku wyżej. Dzieci, które idą do siódmej klasy, mogą odkupić książki od ósmoklasistów. Warto jednak upewnić się, że książki są takie same. To znaczy, że w międzyczasie nie zmieniono ich struktury, nie dorzucono jakichś rozdziałów i nie wykreślono innych. Najdroższe są podręczniki do nauki języków obcych, te warto kupić razem całą klasą, korzystając ze zniżki nauczyciela języka obcego. 15% zniżki to zawsze coś, biorąc pod uwagę, że cena kompletu nierzadko przekracza 100 zł.

Przybory szkolne

Te najlepiej kupić w supermarkecie. Unikaj sklepów papierniczych, gdyż te oferują naprawdę wysokie ceny. W supermarkecie znajdziesz zeszyty za grosze i długopisy, które także nie kosztują majątku. Nawet te markowe wychodzą taniej w sklepach wielkopowierzchniowych. W nich znajdziesz wszystko, także modelinę na plastykę.

Ubrania na co dzień

Dzieci rosną, zatem trzeba im nieustannie dokupywać nowe ubrania. W tym celu warto przejrzeć w internecie oferty poszczególnych sklepów i wybrać te najkorzystniejsze cenowo. Istnieje także możliwość obkupienia się na targu, tudzież w outlecie, second handzie lub na portalu aukcyjnym. Wielu rodziców wystawia ubranka w naprawdę świetnym stanie, bo dzieci szybko z nich wyrosły.

Strój na wuef

Tutaj także warto odwiedzić outlet, second hand lub targ. Nie ma sensu wydawać kroci na bawełniany podkoszulek, krótkie spodenki i tenisówki. Istnieją także supermarkety sportowe, gdzie znajdziesz odzież do treningu w naprawdę przyzwoitej cenie.