Życie z alergią

Jakie kompleksy mają szczupłe kobiety?

Jakie kompleksy mają szczupłe kobiety

Mogłoby się wydawać, że szczupłe kobiety ze względu na perfekcyjną sylwetkę nie mają żadnych kompleksów. Zdaniem wielu osób, w tym koleżanek, wyglądają perfekcyjnie. Dla osób z lekką nadwagą stanowią niedościgniony ideał. Jakie kompleksy mają szczupłe kobiety?

Kompleks mało kobiecej sylwetki

Kobiety, które są szczupłe, często czują się mało kobiece. Uważają bowiem, że daleko im do męskiego ideału. Panie, które zdaniem innych kobiet mają doskonałe ciało, zdają sobie sprawę, że istnieje spora różnica między tym, co lansują media i domy mody a tym, co lubią faceci. Przyjęło się, że mężczyzna to nie pies i na kości nie leci. Prawdziwa kobieta zaczyna się od szerokich bioder itp. Szczupłe kobiety w rezultacie często czują się zbyt chłopięce.

Kompleks małych piersi

Szczupłe kobiety często mają mniejszy biust, przez co czują się mało kobiece. Uważają, że żaden facet nie zwróci na nie uwagi i nigdy nie będzie nimi szczerze zafascynowany. Boją się, że po seksie mężczyzna zmieni swoje podejście do ich osoby.  Będzie unikał kolejnych zbliżeń, a to, do którego doszło, uzna za mało satysfakcjonujące. Drobniejsze kobiety często boją się efektu rozczarowania i wyparowania całej chemii.

Kompleks wąskich bioder

Szczupłe kobiety nie mają szerokich bioder, które uchodzą za jeden  z  największych atrybutów kobiecości.  To cecha szczególnie pożądana przez mężczyzn, w końcu świadczy o zdrowiu i płodności. Kobieta z szerokimi biodrami nie ma problemów z urodzeniem dziecka.  Z powodu wąskich bioder szczupłe kobiety niechętnie zakładają spodnie, ponieważ te okrutnie obnażają ich słabe strony, czyli mało kobiecą sylwetkę.

Kompleks żyrafy

Pół biedy, gdy szczupła kobieta jest niska. Gorzej, gdy ma ok. 1,70 m wzrostu, ponieważ wtedy bardzo często czuje się żyrafą. Nie lubi zakładać szpilek, które dodatkowo ją wydłużają i zaburzają proporcje ciała.  O wiele lepiej jest być filigranową kobietą, taką drobinką niż wysoką i zgrabną. Mężczyźni lubią drobne i niskie kobiety. Wysokie i szczupłe nie są już przez nich postrzegane jako zbyt atrakcyjne.

Kompleks małych pośladków

Szczupłe kobiety często nie są zadowolone ze swoich pośladków. Te z reguły postrzegają jako za małe i niezbyt krągłe. Każda z nas marzy o pupie przypominającej piłeczkę. Gdy pośladki są małe i niespecjalnie zaokrąglone, to stają się źródłem kompleksów. Niechętnie zakładamy ołówkowe sukienki, spódnice i jeansy, ponieważ te pokazują naszą słabą stronę, którą wolałybyśmy ukryć przed światem.