ABC alergii NAJNOWSZE ZAPOBIEGANIE ALERGII

Poduszki antyalergiczne – na co należy zwracać uwagę?

poduszki

Zwykła pościel może nie być wystarczająco bezpieczna dla alergika. Z pomocą przychodzą więc poduszki alergiczne. Na co należy zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Tradycyjne poduszki – nie dla alergika

Kurz, wilgoć, pleśń – to popularne alergeny, których każdy alergik powinien unikać. Takie mikroorganizmy osiedlają się na pościeli, z który mamy częsty kontakt. Nic dziwnego, że alergicy kichają i mają problemy ze spokojnym snem. Tradycyjne poduszki stwarzają doskonale środowisko rozwoju roztoczy. W przypadku poduszek z pierza, reakcje alergiczne mogą być większe. Wtedy nawet częste pranie na nic się zda. Ale producenci pościeli i wszelkich tekstyliów oferują poduszki antyalergiczne. Jak wybrać tą najlepszą?

Poduszki antyalergiczne – jak wybrać

Dobrej jakości poduszki antyalergiczne zazwyczaj są wykonywane z naturalnej wełny lub sztucznych mieszanek syntetycznych, które nie magazynują wilgoci. Syntetyczne włókna są odporne na pranie i suszenie, więc posłużą nam przez długi czas, nawet przy częstym praniu. Tego rodzaju poduszki są lekkie. Sztuczne wypełnienie poduszki sprawdzi się u osób, które mają uczulenie na wełnę. Jeśli zaś nie odczuwamy reakcji na wełnę, możemy wybrać poduszkę, która dzięki lanolinie będzie chroniła nas przed roztoczami kurzu. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę, czy poduszka jest wykonana z naturalnej wełny czy tylko zawiera jej domieszkę. Pełnowartościowy produkt posłuży alergikowi na długie lata, więc warto zainwestować w taka pościel. Osoby uczulone mogą wybrać również poduszki, z poszwami zawierającymi jony srebra. Związki te działają antybakteryjnie i antyalergicznie. Na rynku dostępne są także takie tekstylia dla alergika jak specjalne poduszki antyroztoczowe. Gęsty splot nie pozwala na przedostanie się roztoczy kurzu. W przypadku poduszek na sofie czy fotelach, warto zakupić pokrowce, które zawierają atesty i zminimalizują ilość roztoczy na naszych tekstyliach. Bez względu na rodzaj pościeli antyalergicznej nie możemy zapominać o jej częstym praniu. Raz w tygodniu należy wyprać nasze poduszki. Większość materiałów może być traktowana wysokimi temperaturami, ale jeśli producent wystosował inne zalecania, weźmy je pod uwagę.

Pościel antyalergiczna – ważne informacje

Poduszki antyalergiczne mogą zawierać wyciągi roślinne czy włókna hamujące rozwój grzybów i roztoczy. Cena takich poduszek będzie zawsze wyższa niż tradycyjnych tkanin. Jednak w trosce o zdrowie alergika warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w tego typu produkty. Wybierając idealne poduszki dla alergika zwróćmy uwagę na sposób prania i przechowywania. Przy częstym praniu takie szczegóły mają ogromne znaczenie, a nie chcemy przecież co kilka miesięcy wymieniać poduszek na nowe. W sklepach z pościelą bez problemu znajdziemy szeroki wybór tekstyliów dla alergików, zapewniających większy komfort użytkowania.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1