roztocza

Jesień oraz zima to czas, w którym częściej i bardziej dotkliwie odczuwamy skutki nadwrażliwości na alergeny obecne w domowym kurzu. W tym czasie dłużej przebywa się w domu, natomiast z uwagi na niską temperaturę na zewnątrz mieszkania są rzadziej wietrzone, a włączenie ogrzewania powoduje unoszenie kurzu i wzrost ryzyka inhalacji alergenów, które są związane z kurzem.

Wśród różnorodnych substancji uczulających wdychanych wraz z kurzem największe znaczenie medyczne przypisywane jest alergenom roztoczy kurzu domowego. Jest to spowodowane powszechnym występowaniem i dużą liczebnością tych pajęczaków. Głównym miejscem bytowania roztoczy ze względu na warunki, tj. odpowiednią wyższą temperaturę oraz wilgotność są miejsca do spania, do tego pokarmem roztoczy jest złuszczony naskórek człowieka. Wielkość populacji roztoczy w przeciętnym materacu sięga 1 mln.

W kurzu pochodzącym z mieszkań znajdują się jeszcze inne wziewne alergeny, niebezpieczne dla zdrowia osób uczulonych, należą do nich alergeny grzybów pleśniowych oraz alergeny związane z obecnością domowych zwierząt.

alergeny wziewne

Zagrożenia, jakie niosą ze sobą alergeny wziewne

Narażenie na wdychanie alergenów jest szczególnie ryzykowne dla osób, które posiadają cechy atopii to znaczy odznaczają się wrodzoną nadwrażliwością. Dla tych ludzi kontakt ze specyficznym alergenem może oznaczać początek poważnych problemów zdrowotnych. Przykładem jest alergiczny nieżyt nosa (ANN), który można rozpoznać po częstym kichaniu, odczuwaniu ciągle zatkanego nosa i świądu, czemu może towarzyszyć utrata powonienia i smaku. Alergiczny nieżyt nosa stanowi często początek rozwoju alergicznej astmy oskrzelowej. Innym schorzeniem, którego przyczyną może być alergia jest atopowe zapalenie skóry (AZS).

Ważnym zaleceniem lekarskim dotyczącym profilaktyki jest unikanie kontaktu z alergenami. Wcześnie podjęte, skuteczne działania prewencyjne mogą przyczynić się do spadku liczby zachorowań na alergię, a jeśli już pojawią się objawy uczulenia to choroba może mieć złagodzoną postać.

Jak obniżyć stężenie alergenów w mieszkaniu?

Obniżenie stężenia alergenów w mieszkaniach do bezpiecznego poziomu może poprawić samopoczucie i znacznie poprawić jakość życia osób uczulonych na kurz domowy. Wśród proponowanych metod profilaktycznych na szczególną uwagę zasługuje preparat ALLERGOFF®, którego sposób działania dokładnie odpowiada na specyfikę trudnych w realizacji lekarskich zaleceń profilaktycznych. neutralizator alergenów

Metoda polega na:

  • neutralizacji alergenów znajdujących się w drobinach kurzu
  • ograniczeniu lotności drobin kurzu

Po opryskaniu chronionej powierzchni alergeny obecne w kurzu tracą swe chorobotwórcze właściwości, a drobiny kurzu zostają scalone w większe nielotne cząstki co ogranicza ryzyko inhalacji alergenów.

Stosowanie preparatu Allergoff® przynosi następujące korzyści:

  • łagodzi objawy ( katar, kaszel)  i chroni przed  zaostrzeniami choroby alergicznej
  • chroni osoby dziedziczące cechy atopii przed rozwojem uczulenia
  •  hamuje naturalny marsz alergiczny,
  • wspomaga leczenie farmakologiczne – obniża zużycie leków, a tym samym koszty leczenia alergii

Dostępny w aptekach nowy Allergoff® Spray charakteryzuje łatwość aplikacji. Jest bardzo wygodny w użyciu i pozwala bez wysiłku dotrzeć do miejsc, które wskazano jako ważne źródła alergenów do których należą miejsca do spania, dywany, zasłony, meble tapicerowane, foteliki samochodowe oraz pluszowe zabawki.

jak pozbyć się kurzu

Preparat Allergoff® Spray jest bardzo wydajny, dostępne w aptekach opakowania o pojemności 250 i 400 ml wystarczają do opryskania 25 lub 40 m2 powierzchni. Działanie ochronne preparatu utrzymuje się nawet do 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu. Dla osiągnięcia pełnej ochrony zaleca się wykonywanie oprysków co najmniej 2 razy w roku.

Ważnym aspektem, w kontekście wielu kosztów jakie rodziny alergików ponoszą w związku z leczeniem jest przystępna cena preparatu.

Więcej informacji nt. Allergoff® znajdziesz na stronie internetowej

Artykuł sponsorowany