Jakie zioła mogą pomóc na alergie
pixabay

Alergia bywa uciążliwa, czy to pojedyncze reakcje, czy choroba przewlekła. Do tego nawet zaawansowanie i ciągłe leczenie może nie dać stuprocentowej odporności na alergeny. Właśnie dlatego wśród alergików popularne są doraźnie stosowane metody domowe. Zmagając się z podobnym problemem, warto więc wiedzieć, jakie zioła mogą pomóc na alergię, ponieważ dokuczliwe objawy często mogą pojawić się bez zapowiedzi.

Czarnuszka siewna na alergię

Czarnuszka siewna może okazać się dobrym ziołem na alergię skórną. Szczególnie korzystnie działać może olej z czarnuszki, który przeważnie przyjmowany jest doustnie. Tego rodzaju zioła na alergie skórne można stosować we wszelaki sposób, ale regularne zażywanie małych dawek bezpośrednio może przynieść najlepsze rezultaty.

Czarnuszkę można również przyjmować w postaci naparu, który powinien zadziałać podobnie. Przy kuracji domowej warto więc wiedzieć, że zioła, również te nietypowe, możesz znaleźć przez Sprzedajemy.pl, gdzie jest ich ogromny wybór.

Rumianek

Rumianek może pomóc na alergię oraz katar sienny. Mówiąc dokładniej, pomocny może się okazać napar z rumianku, ponieważ jest w stanie dostarczyć do organizmu chamazulen, który działa właśnie przeciwalergicznie. Wybierając zioła na alergię, warto również zwrócić uwagę na rumianek z uwagi na bogatą zawartość, jeśli chodzi o olejki eteryczne. Oprócz zioła przeciw alergii rumianek może być również sposobem na walkę ze stanami zapalnymi górnych dróg oddechowych.

Herbata przy alergii

Herbata jest kolejnym z ziół, które mogą sobie dobrze poradzić z objawami alergii oraz przy profilaktyce. Jest to przypadek o tyle szczególny, ponieważ zastanawiając się, jakie zioła na alergię wybrać, łatwo zapomnieć, że odpowiednie z nich mogą już leżeć w naszej szafie.

Herbata, w porównaniu z innymi ziołami lub lekami może również o wiele lepiej smakować, a przynajmniej możemy być bardziej przyzwyczajeni do tego konkretnego smaku. Warto również wspomnieć, że herbata jako zioło przeciw alergii może się sprawdzić również w formie okładów. Tak stosowana może przynieść ulgę przy reakcji alergicznej, np. przy oczach.

Zastosowanie tego zioła na alergię na pyłki może być nie najgorszym pomysłem, ponieważ herbata zawiera znaczące pokłady substancji o właściwościach antyhistaminowych, czyli przeciwalergicznych. Jedną z najlepszych propozycji, jeśli chodzi o herbaty i podobne zioła alergię, może być herbata czerwona.

Dziurawiec

Dziurawiec głównie znany jest ze swoich właściwości kojących nerwy. Nie zmienia to jednak faktu, że zawarta w nim kwercetyna może skutecznie przeciwdziałać nagłym objawom alergii. Zastanawiając się więc jakie zioła na alergię wybrać, warto pamiętać o przeciwzapalnych oraz przeciwalergicznych właściwościach dziurawca zwyczajnego. Jednym z najwygodniejszych sposobów jego przyjmowania są tabletki lub przygotowanie naparu z wcześniej zebranych i wysuszonych roślin.

Jakie więc widać, szukając zioła na uczulenie lub nagłą reakcję alergiczną, warto zwrócić uwagę na czarnuszkę siewną, rumianek, dziurawiec oraz herbatę. Wszystkie z wymienionych powinny sprawdzić się jako dodatek lub podstaw leczenia. Nie należy jednak zapominać, że każde decyzje związane podejmowaniem leczenia warto skonsultować najpierw z lekarzem. Wymienione zioła na alergię w niektórych przypadkach same mogą powodować reakcję alergiczną, więc rozmowa ze specjalistą jest tu zalecana.