ABC alergii

Alergia – jak sobie z nią radzić?

Alergia – jak sobie z nią radzić

Zdjęcie autorstwa Brandon Nickerson z Pexels

Letni czas, tak wyczekiwany przez wielu z nas, dla części osób może stanowić prawdziwe utrapienie. Dzieje się tak w przypadku występowania uciążliwych i utrudniających codzienne funkcjonowanie objawów alergii. A ponieważ z takimi dolegliwościami musi się mierzyć coraz więcej osób, to i coraz częściej poszukiwane są rozwiązania, które pozwalają im przeciwdziałać. Dobre leki na alergie mogą przynieść wyraźną ulgę i ułatwić życie w okresie, gdy objawy są najbardziej dokuczliwe.

Leki na alergie dostępne w sprzedaży bez recepty cieszą się bardzo dużą popularnością wśród alergików. Pozwalają zwalczać uciążliwe objawy i poprawić jakość życia osób, u których występuje reakcja uczuleniowa. Wiele z tych preparatów to leki przeciwhistaminowe. Dzięki ich różnorodności i dostępności preparatów przeznaczonych do stosowania pod różną postacią z łatwością można dostosować lek do oczekiwań konkretnego pacjenta, wliczając w to zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież i dzieci.

Skuteczna terapia antyalergiczna

W skutecznym zwalczaniu objawów alergii pomaga stosowanie dostępnych na rynku leków przeciwalergicznych. Zawarte w nich substancje czynne takie jak ceteryzyna, lewoceteryzyna, feksofenadyna czy loratadyna mogą przynieść wyraźną ulgę i poprawić samopoczucie. Wśród dostępnych w sprzedaży preparatów znajdziemy leki na alergię I i II generacji. Pierwsze z nich mogą wywoływać wiele działań niepożądanych, jak na przykład senność. Natomiast leki II generacji wywołują zdecydowanie mniej skutków ubocznych, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród alergików. Wśród leków II generacji wymienia się preparaty zawierające ceteryzynę oraz loratadynę.

Leki na alergię dla dzieci oraz dorosłych

Na alergię cierpi obecnie znaczna część naszego społeczeństwa. Zmagają się z nią nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. W niektórych przypadkach objawy mogą być bardzo uciążliwe i wyraźnie pogarszać samopoczucie. Bardzo istotne jest to, by podawane leki skutecznie znosiły objawy uczulenia i były proste w stosowaniu. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych. Odpowiedzią na te potrzeby jest dostępność leków na alergię pod różnymi postaciami. W aptekach można znaleźć leki przeciwalergiczne przeznaczone do stosowania w formie tabletek doustnych, kropli do oczu oraz środków znajdujących zastosowanie do ich przemywania, preparatów do inhalacji oraz leków w postaci żelu i aerozolu. Ponadto w sprzedaży są też pudry, kremy, maści i szampony. Szeroki wybór preparatów pozwala dopasować lek do konkretnych oczekiwań.