Aboca Melilax Pediatric
Źródło: pexels.com

Zaparcia bywają bardzo dotkliwą dolegliwością – zwłaszcza dla najmłodszych. Dzieci często po prostu nie wiedzą, co się z nimi dzieje, a rodzice zaś, pomimo świadomości, że przecież nie jest to nic specjalnie poważnego, siłą rzeczy pozostają w olbrzymim stresie. Warto więc zawczasu przygotować się na wystąpienie zaparć u najmłodszych – zwłaszcza, że przecież prędzej czy później to nastąpi.

Zaparcia u dzieci – przyczyny

Przyczyny zaparć u dzieci bywają bardzo różne. Do zdecydowanie najczęstszych zaliczyć możemy nieprawidłową dietę. Główną przyczyną zaparć jest wtedy niedostarczenie organizmowi maluszka odpowiedniej ilości błonnika przy jednoczesnym podawaniu dużych ilości produktów zapierających, jak biały ryż, banany czy czekolada. Kolejną przyczyną zaparć są alergie pokarmowe, a także nieprzyjemne doświadczenia psychologiczne (np. ból przy wypróżnianiu), blokujące normalne oddawanie stolca.

Na szczęście sposobów na zaparcia u dzieci jest naprawdę sporo. Jednym ze skuteczniejszych jest łatwo dostępny produkt Aboca Melilax Pediatric w aptekach online. Pamiętajmy jednak, że choć jest to, na szczęście, stosunkowo rzadkie, czasami zaparcia mogą świadczyć o poważniejszych dolegliwościach zdrowotnych. Jeśli często się powtarzają, są bardzo bolesne lub domowa terapia nie przynosi rezultatów, warto skonsultować się z lekarzem.

Objawy zaparć u dzieci

Objawy zaparć u dziecka mogą powodować u niego duży dyskomfort. Warto więc, w miarę możliwości, uspokajać pociechę, stosować odpowiednie, dostępne bez recepty leki, a jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie – udać się na konsultację lekarską. Do podstawowych objawów zaparć u dziecka zaliczyć możemy:

  • wzdęcia i ból brzucha,
  • brak apetytu,
  • maksymalnie 2 wypróżnienia na tydzień,
  • wymagające wysiłku oddawanie stolca,
  • duże rozmiary stolca,
  • złe samopoczucie psychiczne.

Pamiętać należy, że ponad 10% dzieci cierpi na przewlekłe zaparcia. Są to dzieci, które dopiero uczą się regulować swój rytm wypróżnień. Dolegliwość ta najczęściej dotyczy więc pociech w wieku od 2 do 4 lat.

Jak działa lek Aboca Melilax Pediatric?

Aboca Melilax Pediatric to produkt przeznaczony do leczenia zaparć u dzieci oraz niemowląt. Jego zadaniem jest pomoc dziecku w wypróżnieniu, przy jednoczesnym zneutralizowaniu doskwierających mu dolegliwości bólowych. Dostępny jest on pod postacią doodbytniczej mikrowlewki. Nadaje się do stosowania także w przypadku występowania hemoroidów czy też szczelin odbytu. Produkt ten wykazuje działanie ochronne, łagodzące dolegliwości bólowe, stany zapalne oraz dyskomfort podczas wypróżniania, a jednocześnie oczyszcza on jelito i działa wypróżniająco.

Aboca Melilax Pediatric wykorzystuje do działania właściwości miodów spadziowych i nektarowych. Dzięki lepkości preparatu oraz jego właściwościom ochronnym, produkt ten wytwarza swego rodzaju powłokę ochronną, chroniąc błonę śluzową odbytu i niwelując dolegliwości bólowe podczas przechodzenia stolca. Jednocześnie stanowi bodziec aktywujący defekację, dzięki czemu jest w stanie w szybki sposób rozwiązać problem występujących u dziecka zaparć.