Jak prawidłowo nosić koszulę
Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels

Koszula to niezwykły element garderoby, który dodaje atrakcyjności każdemu mężczyźnie. Każdy facet wygląda w niej bardziej efektownie. Niestety, stosunek do koszuli wciąż jest dość negatywny. Utożsamia się ją z narzędziem tortur, oficjalnym ubiorem, który sprawdza się tylko podczas formalnych uroczystości. W naszym artykule podpowiadamy, jak prawidłowo nosić koszulę.

Spis treści:

  1. Jak prawidłowo nosić koszulę? Jakie modele mamy do wyboru?
  2. Męskie koszule wysokiej jakości
  3. Czy trzeba wkładać koszulę w spodnie?
  4. Eleganckie stylizacje z koszulą
  5. Sporty casual, czyli koszula w codziennym wydaniu

Jak prawidłowo nosić koszulę? Jakie modele mamy do wyboru?

Koszule męskie są dostępne w różnych ciekawych wariantach. Na rynku znajdziemy zarówno dłuższe, jak i krótsze. Możemy kupić koszulę z długim rękawem lub krótkim. Ponadto poszczególne modele różnią się kolorami, wzorami i fakturą. W związku z tym każdy mężczyzna z pewnością znajdzie coś dla siebie. Musi tylko odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jeśli nie czuje się dobrze w tematach związanych z modą i stylizacją ubioru, zawsze może poprosić o pomoc partnerkę lub przyjaciółkę.

Męskie koszule wysokiej jakości

Męskie koszule kojarzą się z kosztowną inwestycją. Oczywiście, istnieją sklepy, w których zapłacimy za nią minimum 800 zł. Jednak koszulę dobrej jakości można kupić już za 100 zł, a nawet za nieco mniej, jeśli wstrzymamy się do wyprzedaży. Kluczową rolę odgrywa bowiem jej jakość, a ta nierozerwalnie wiąże się z wykorzystanym materiałem. Męskie koszule z wiskozy, bawełny czy lnu charakteryzują się najwyższym komfortem noszenia. Mężczyzna nie spoci się w nich tak bardzo jak w ubraniu wykonanym z materiału syntetycznego. Ponadto są to tkaniny przyjazne skórze, które nie drapią i nie uwierają. Wprawdzie  wymagają prasowania, ale na rynku  mamy teraz steamery, które pozwalają przywrócić wiskozowej koszuli schludny wygląd bez większego wysiłku.

Męskie koszule wysokiej jakości

Zdjęcie autorstwa Michael Burrows z Pexels

Czy trzeba wkładać koszulę w spodnie?

To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. Panowie nie przepadają za koszulami, ponieważ te kojarzą im się z ograniczeniem wolności oraz formalnymi sytuacjami. Niektórzy twierdzą, że czują się w nich przebrani, a nie ubrani. Tymczasem odpowiedź na pytanie, czy trzeba wkładać koszulę w spodnie, wcale nie jest tak jednoznaczna, jak by się mogło wydawać. Wszystko zależy bowiem od okoliczności oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Jak widać, współczesna moda stawia na możliwość wyboru oraz większą swobodę.

Czy trzeba wkładać koszulę w spodnie

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Eleganckie stylizacje z koszulą

Mężczyzna, który pragnie wyglądać elegancko, powinien włożyć koszulę w spodnie. Aby ta się nie rolowała, nie zwijała i nie wypadała ze spodni, te należy spiąć paskiem. Przyjęło się, że elegancka stylizacja z koszulą powinna opierać się na takiej, która posiada dłuższych rękaw, jest wpuszczona w eleganckie spodnie i zwieńczona paskiem.  W ten sposób ubierzemy się, gdy jesteśmy świadkami na ślubie lub wymaga tego od nas nasza praca lub idziemy na spotkanie z ważnym klientem.

Sporty casual, czyli koszula w codziennym wydaniu

Istnieją jednak sytuacje, gdy nie musimy stawiać na pełną elegancję. Wystarczy przemycić ją w okrojonej wersji. Sporty casual to nic innego jak sportowa elegancja, która polega na łączeniu formalnych elementów, w tym przypadku męskiej koszuli, z codziennymi takimi jak jeansy. Tutaj warto włożyć koszulę do spodni, ale nie trzeba wykorzystywać paska. Zamiast czarnych spodni w kant możesz założyć zwykłe ciemnogranatowe jeansy. Taka stylizacja sprawdzi się podczas randki, kolacji w drogiej restauracji oraz wyjścia do teatru. Sporty casual to styl, który ze względu na swój zrównoważony charakter ma wielu zwolenników.