Spodnie z wiskozy

Wraz z nadejściem upalnych dni poszukujemy przewiewnych ubrań, które zapewnią nam komfort i pozwolą uniknąć przegrzania organizmu. Największą popularnością cieszą się lniane szorty i zwiewne sukienki. Niemniej nie wszystkie kobiety lubią i mogą odsłaniać nogi. Spodnie z wiskozy wydają się dla nich idealnym rozwiązaniem.

Spis treści:

  1. Czym jest wiskoza?
  2. Różne rodzaje wiskozy i wykończenia
  3. Spodnie z wiskozy rozwiązaniem na obcierające się uda
  4. Wiskozowe spodnie na dni, kiedy nie ogoliłyśmy nóg
  5. Poparzona skóra nóg? Załóż spodnie wiskozowe!
  6. Przewiewne spodnie na zwiedzanie obiektów sakralnych
  7. Wiskozowe spodnie przypominające szwedy

Czym jest wiskoza?

Włókna, które wykorzystuje się w branży tekstylnej, dzielimy na 3 rodzaje: naturalne, sztuczne i syntetyczne. Bardzo często mylimy materiały sztuczne z syntetycznymi, a istnieje między nimi istotna różnica. Choć nazwa mogłaby sugerować, że tkaniny sztuczne są złe i nie zapewniają prawidłowej cyrkulacji powietrza, to w gruncie rzeczy tak nie jest. Najgorsze ubrania na upalne dni to te wykonane z włókien syntetycznych. Materiały sztuczne to m.in. wiskoza, lyocell, modal, cupro, acetat i rayon. Są one przyjemne dla skóry i niezwykle przewiewne. Spodnie z wiskozy czy sukienki wykonane z tej tkaniny zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza. Nierzadko ciało poci się w nich dużo mniej niż bawełnie, która potrafi być gruba i sztywna. Materiały sztuczne powstają wskutek chemicznej obróbki celulozy. Zatem surowiec, z których się je wytwarza jest naturalny. Celuloza to wielocukier obecny w roślinach, w tym w drzewach i liściach, który można odpowiednio przetworzyć, uzyskując sztuczne tkaniny do szycia ubrań. Najgorsze są materiały syntetyczne, czyli akryl, poliamid, poliester i elastan. Jako domieszka zwiększają wytrzymałość mechaniczną ubrania. Jeśli jednak ubranie jest w 100% syntetyczne, nie najlepiej przepuszcza powietrze, ciało się w nim poci.

Różne rodzaje wiskozy i wykończenia

Wiskoza niejedno ma imię. Wraz z domieszką nylonu tworzy „włóczkę”, z której produkuje się sweterki i sukienki swetrowe. Może też przypominać jedwab, mówimy wówczas, że do produkcji ubrania wykorzystano wiskozę satynowaną. Czasem materiał ten jest gładki i cienki, przypomina wówczas bawełnę. Zdarza się też sztywna wiskoza o fakturowanym wykończeniu. Najmilsza dla naszej skóry jest wiskoza satynowana i cienka wiskoza przypominająca bawełnę.

Spodnie z wiskozy rozwiązaniem na obcierające się uda

Spodnie z wiskozy latem okazują się na wagę złota. Chociaż w upalne dni najlepiej nosić spódnice i sukienki, to nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. Powody bywają różne. Kobiety o krąglejszych kształtach często skarżą się na obcierające uda. Czasem użycie antyperspirantu z talkiem pozwala rozwiązać problem, kiedy indziej trzeba sięgnąć po cieliste szorty. Niektóre kobiety stawiają jednak na wiskozowe spodnie, które są niezwykle przewiewne.

Wiskozowe spodnie na dni, kiedy nie ogoliłyśmy nóg

Spodnie wiskozowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ nie każda z nas lubi swoje nogi. Nie zawsze istnieją ku temu racjonalne przesłanki, czasem po prostu wydaje nam się, że coś jest z nimi nie tak. Są za grube, za chude, widoczne są na nich siniaki, pajączki lub włoski, których nie zdążyłyśmy ogolić. W takiej sytuacji długie spodnie z wiskozy okazują się na wagę złota.

Wiskozowe spodnie

Poparzona skóra nóg? Załóż spodnie wiskozowe!

Także upał i mocne słońce sprawiają, że wiskozowe spodnie stają się naszym must have. Gdy żar leje się z nieba, a my zapomnimy kremu z filtrem, promienie UVB często wywołują poparzenie słoneczne. Jest ono bardzo bolesne i lepiej zabezpieczyć skórę przed dalszym oddziaływaniem promieni słonecznych. Pomagają w tym długie spodnie, które jednak powinny być cienkie i przewiewne. Te z wiskozy świetnie zdają egzamin w takich sytuacjach.

Przewiewne spodnie na zwiedzanie obiektów sakralnych

Lato to także czas, kiedy chętnie wyjeżdżamy na urlop. Podczas pobytu za granicą chętnie zwiedzamy tamtejsze zabytki, w tym budowle sakralne. Do kościoła czy meczetu nie wypada często wejść w szortach, długie spodnie wiskozowe natomiast stanowią optymalne rozwiązanie. Nie spocimy się w nich, a jednocześnie dostosujemy do obowiązujących norm.

Wiskozowe spodnie przypominające szwedy

W tym sezonie najmodniejsze są spodnie z wiskozy o szerokiej nogawce, która zapewnia pełny przepływ powietrza. Taki model nie przylega też do naszych nóg, a jednocześnie ładnie pracuje z ciałem. Luźniejsze nogawki zapewniają wysoki komfort. Najmodniejsze wiskozowe spodnie swoim krojem przypominają szwedy i są kolorowe. Możemy wybierać między różnymi printami. W hot trendach znajdują się te kwiatowe w odcieniach dopamine dressing. Niektóre mają bardzo oryginalny design i podczas ruchu możemy podziwiać ciekawe rozcięcia po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie.