Moda alergika

Jakie wady i zalety mają szerokie spodnie?

Jakie wady i zalety mają szerokie spodnie

Szerokie spodnie zdetronizowały w tym sezonie rurki. Po latach dominacji obcisłych jeansów, w sieciówkach pojawiły się szwedy, dzwony, bootcuty i spodnie z prostą nogawką.  Część z nas bardzo cieszy ta zmiana. Nie brakuje jednak osób, którym tego typu jeansy po prostu nie odpowiadają. Jakie wady i zalety mają szerokie spodnie?

Dzwony maskują grubsze łydki

Szerokie spodnie z pewnością zostaną ciepło przyjęte przez kobiety, które nie są do końca zadowolone ze swoich nóg. Jeśli uważacie, że te sprawiają wrażenie zbyt masywnych czy krzywych, to teraz możecie skutecznie to zatuszować. Wystarczy, że zamiast rurek założycie szersze spodnie.  Dobrze jest jednak wybrać takie z wysokim stanem, które ładnie podkreślają pośladki i tym samym nie deformują nam całej sylwetki.

Szerokie spodnie nie nastręczają trudności przy wyborze bielizny

Jeśli zdecydujesz się na szerokie spodnie, to te zazwyczaj są mniej obcisłe, przez co nie odznaczają się w nich majtki. Możesz teraz zrezygnować z bielizny bezszwowej i nosić taką, w jakiej czujesz się najlepiej. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż majtki cięte laserowo często mają syntetyczny skład, który sprzyja infekcjom intymnym. Lepiej jest sięgać po te bawełniane, jednak one mogą odznaczać się pod obcisłymi spodniami.

Dzwony dodają centymetrów

Jeśli jesteś niska i założysz dzwony i zestawisz je ze szpilkami, to uzyskasz efekt wydłużenia sylwetki. Jednak musisz pamiętać o tym, żeby uważnie stawiać kroki i nie przewrócić się, zahaczając o skrawek nogawki. Poza tym szpilki czy botki na wysokim obcasie nie należą do zbyt wygodnych butów. Jednocześnie dzwony kiepsko wyglądają w połączeniu z balerinkami.

Dzwony zakrywają buty

Jak wyżej wspominaliśmy, szerokie spodnie plus szpilki wydłużają nasze nogi i dodają nam centymetrów. Niestety, ma to też swoją gorszą stronę. Wiele z nas pragnie pochwalić się pięknym obuwiem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, bo w dzwonach nogawki zakrywają posiadane przez nas buty.

Szerokie spodnie są długie i łatwo się niszczą, ocierając o ziemię

Niestety, wiele szerokich spodni jest bardzo długich. W rezultacie szuramy nimi po chodniku czy posadzce, przez co te dość szybko brudzą się i niszczą. Tutaj jeans nie ściera się ładnie, tworzy natomiast spore wyrwy na materiale.  Chodząc w szerokich spodniach w deszczowe dni, musimy się liczyć z tym, że te łatwo zmokną i się pobrudzą.

Dzwony wymagają prasowania

Rurki naciągamy na nogi, zazwyczaj mają w składzie sporo elastanu, przez co prostują się na naszych kończynach i nie wymagają prasowania. Szerokie spodnie wyglądają niechlujnie, jeśli po praniu zrezygnujemy z użycia żelazka. Niewątpliwie przygotowanie się do wyjścia w ich przypadku wymaga większego nakładu czasu.

Szerokie spodnie są sztywniejsze

Szerokie spodnie, aby trzymały formę, zazwyczaj są w 100% wykonane z bawełny. To czyni je sztywnymi i ciężkimi. Jednocześnie pozwala zachować formę. Taki solidny jeans, jeśli nie ociera się o ziemię, może przetrwać lata. Niestety, nie podkreśla naszej sylwetki tak ładnie jak rurki z dodatkiem elastanu.