Moda alergika

Najmodniejsze szorty na lato

Sharon McCutcheon z Pexels

Lato zbliża się wielkimi krokami, niektóre sieciówki rozpoczęły już nawet wyprzedaże. To doskonała okazja, aby upolować wygodne sandały czy modne szorty. Wiele z nas stara się jednak rozsądnie planować wydatki i szukać konkretnych modeli ubrań, których brakuje w garderobie. W celu ułatwienia zadania prezentujemy najmodniejsze szorty na lato.

Spis treści:

  1. Szorty szydełkowane
  2. Szorty lniane typu paper bag
  3. Szorty jeansowe mom fit
  4. Bermudy w nurcie dopamine dressing
  5. Najmodniejsze szorty na lato. Białe szorty z haftem angielskim
  6. Szorty z wiskozy z wysokim stanem

Szorty szydełkowane

To prawdziwy hit tego lata. Szorty szydełkowane są na ogół dostępne w trzech wersjach kolorystycznych – czerni, bieli i beżu. Stanowią bazę wakacyjnej garderoby, jednocześnie wznosząc nasze stylizacje na wyższy poziom. Charakteryzują się tym, że zewnętrzna warstwa jest ażurowa i nierzadko układa się w fantazyjne wzory. Pod spodem zaś mamy podszewkę w identycznym odcieniu. Warto jednak zwrócić uwagę na skład takich krótkich spodenek. Najlepiej postawić na szorty szydełkowane z bawełny, wiskozy, lnu czy lyocellu, ponieważ zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Takie krótkie spodenki pozostają przewiewne nawet podczas największych upałów. Pamiętajmy o tym, że wyżej wspomniane tkaniny są miękkie, dlatego wszyty zamek może je lekko wyginać. Dobrze zatem, aby znajdował się z przodu, a nie z boku, ponieważ wówczas może doprowadzić do deformacji bioder.

Szorty lniane typu paper bag

Szorty lniane są bardzo wygodne, choć wymagają nieco cierpliwości przy prasowaniu. Niewątpliwie zapewniają dobry przewiew powietrza i chronią dolną część ciała przed przegrzaniem. Szorty z lnu to także doskonała propozycja na upały, ponieważ naturalne włókna zapewniają przewiewność, co zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji intymnych. Warto postawić na model, który z jednej strony podkreśla nasze atuty, czyli wcięcie w talii, ale z drugiej nie jest zbyt obcisły. Szorty lniane typu paper bag zazwyczaj nie mają dopasowanych nogawek, więc dobrze też równoważą proporcje sylwetki, zwłaszcza u kobiet z szerszymi ramionami czy większym biustem.  Tego typu krótkie spodenki mogą jednak podkreślać pośladki, choć nie są tak obcisłe jak kolarki.

Szorty jeansowe mom fit

Krótkie spodenki mają spore grono zwolenniczek. Na ogół decydujemy się jednak na szorty jeansowe, chociaż te wykonane z miękkich materiałów zyskują coraz większą sympatię. Jaki model  przygotowali dla nas w tym sezonie projektanci? Okazuje się, że tego lata będziemy nosić szorty jeansowe mom fit. Są one nieco luźniejsze, nie opinają bioder i ud, dzięki czemu szersza nogawka zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. To także doskonały model dla tych z nas, które mają nieco krąglejsze uda i niekoniecznie chcą to eksponować.

Bermudy

The Lazy Artist Gallery z Pexels

Bermudy w nurcie dopamine dressing

Czy wiesz, że jeśli chodzi o najmodniejsze szorty na lato, to należy tutaj wspomnieć o ich eleganckim wcieleniu? W tym sezonie nosimy bermudy. Te posiadają luźniejsze nogawki i nie opinają zbyt mocno pośladków. Są też nieco dłuższe, dzięki czemu można zestawić je z marynarką i udać się do biura. Dress code dopuszcza bermudy. W tym sezonie jednak stawiamy na te w soczystych kolorach, które doskonale wpisują się w nurt dopamine dressing.

Najmodniejsze szorty na lato. Białe szorty z haftem angielskim

Haft angielski regularnie powraca do nas co lato. Jednak zazwyczaj obejmuje sukienki, które co sezon różnią się krojem. Tym razem stawiamy jednak na szorty z haftem angielskim. Najmodniejsze są tutaj oczywiście białe krótkie spodenki. Te jednak często rodzą problem z prześwitywaniem. Na szczęście można mu zapobiec, sięgające po cieliste majtki bezszwowe.

krótkie spodenki

cottonbro z Pexels

Szorty z wiskozy z wysokim stanem

Wiskoza ma spore grono zwolenniczek. Wysoka wrażliwość sensoryczna sprawia, że niektóre osoby postrzegają jeans jako zbyt twardy, bawełnę jako za sztywną, natomiast len jako drapiący. Wiskoza jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Cudownie otula ciało i sprawia wrażenie drugiej skóry. W tym sezonie nosimy szorty z wiskozy z wysokim stanem, zwieńczone u góry gumką, które posiadają kolorowe printy.