ubrania idealne dla gruszki
Tamara Bellis z Unsplash

Każda z nas jest inna i niepowtarzalna. Różnimy się osobowością, charakterem, rysami twarzy, typem urody i sylwetki. Tylko nieliczna część z nas ma figurę klepsydry, która uchodzi za najbardziej pożądaną. Jednak nawet w obrębie pań, które są bardzo proporcjonalnie zbudowane, pojawiają się spore różnice. Jedne klepsydry są szczuplejsze, a drugie krąglejsze. Wyższe i niższe. Z wystającymi obojczykami i bez wystających obojczyków. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić ubrania idealne dla gruszki.

Spis treści:

 1. Czym charakteryzuje się typ sylwetki gruszka?
 2. Ubrania idealne dla gruszki. Bluzka z bufkami na ramionach
 3. Sukienka z dekoltem carmen
 4. Topy spaghetti stripes
 5. Sukienki z małym dekoltem idealne dla gruszek
 6. Koszule z marszczeniami na wysokości biustu
 7. Marynarki z mocno zarysowanymi ramionami
 8. Jasne bluzki
 9. Wzorzyste swetry
 10. Sukienki o kroju litery A
 11. Spodnie typu dzwony

Czym charakteryzuje się typ sylwetki gruszka?

Choć trudno w to uwierzyć, gruszka niewiele różni się od klepsydry. Obie sylwetki są piękne. Niestety panie, które je reprezentują, często mają kompleksy z powodu swych krąglejszych kształtów. Gruszka ma węższe ramiona od bioder. Jej biust jest także mniej okazały niż u typowej klepsydry. Może natomiast pochwalić się wyraźnym wcięciem w talii. W związku z tym, iż w jej przypadku na pierwszy plan wysuwają się szersze biodra, powinna je zrównoważyć górną częścią garderoby.

Ubrania idealne dla gruszki. Bluzka z bufkami na ramionach

Bufki pozostają w trendach od kilku sezonów. Nie służą większości typów sylwetki, ponieważ poszerzają ramiona. Jednak gruszka może, a nawet powinna po nie sięgać. Zarówno bluzka z bufkami, jak i sukienka z bufiastymi rękawami w przypadku pań o węższych ramionach potrafią zdziałać cuda. Wyrównują proporcje między górną a dolną częścią sylwetki, przez co biodra automatycznie sprawiają wrażenie węższych niż w rzeczywistości.

Sukienka z dekoltem carmen

To kolejny element garderoby, który nie wygląda dobrze u wielu kobiet. Służy gruszkom i klepsydrom, ponieważ dość mocno zarysowuje ramiona. Sukienka z dekoltem carmen posiada rękawki z wszytymi gumkami, które opuszczamy na ramiona. W rezultacie tworzymy linię poziomą, która zawsze poszerza górną część sylwetki. W przypadku gruszki jest to efekt ze wszech miar pożądany.

Topy spaghetti stripes

Gruszki mają drobne ramiona, co powinny potraktować jako swój atut. Topy spaghetti stripes posiadają cienkie ramiączka, które u wielu pań nie prezentują się najlepiej. U gruszki jednak wyglądają zjawiskowo. Ponadto jest to typ sylwetki, który zazwyczaj ma mały biust, przez co może pozwolić sobie na stanik z odpinanymi ramiączkami. Przy topach spaghetti stripes ramiączka od bielizny mogłyby zakłócić efekt wizualny. Z kolei panie z większym biustem zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na ich odpięcie, ponieważ wówczas ich piersi tracą odpowiednie podparcie.

Sukienki z małym dekoltem idealne dla gruszek

Czy wiesz, że zabudowane dekolty, w tym golf, optycznie powiększają biust, który u gruszek jest mniejszy? Ubrania idealne dla gruszek to zatem sukienki z niewielkim wycięciem pod szyją. Sprawdzi się u nich dekolt typu łódka oraz typowy dekolt T-shirtowy. Nie oznacza to jednak, że panie, które reprezentują ten typ sylwetki, nie mogą sobie pozwolić na zmysłowe wycięcia. Powinny jednak wybierać te zlokalizowane na plecach.

Koszule z marszczeniami na wysokości biustu

Ubrania idealne dla gruszek, to także wszystkie damskie koszule, na których coś się dzieje. Marszczenia, kieszenie, żabot czy falbanki potrafią zdziałać cuda. Dodają bowiem objętości na wysokości biustu, przez co oko ludzkie rejestruje nasz biust jako bardziej obfity. Najlepszy efekt uzyskasz, gdy zapniesz koszulę pod samą szyję.

Marynarki z mocno zarysowanymi ramionami

Zazwyczaj marynarki z mocno zarysowanymi ramionami zaburzają proporcje naszej sylwetki. Większość kobiet przypomina w nich amerykańskiego futbolistę. Mimo to wielkie koncerny odzieżowe od kilku sezonów uparcie wszywają poduchy na wysokości ramion w produkowanych marynarkach. Ten trend powinien jednak przypaść do gustu gruszkom. Poduszki na ramionach optycznie je poszerzają, przez co biodra sprawiają wrażenie węższych.

Jasne bluzki

Typ sylwetki gruszka może stosować się do popularnej zasady, że jasne ubrania nosimy u góry, a ciemne na dole. Panie o tej figurze potrzebują bowiem optycznie powiększyć biust i zwęzić biodra. Pamiętajmy o tym, że czerń mocno odrysowuje sylwetkę od tła i uwydatnia jej mankamenty. W związku z tym lepiej postawić na granatowe, brązowe lub ciemnoszare spodnie.

Wzorzyste swetry

Print na ubraniu zawsze dodaje objętości. Jeśli postawimy na większy wzór, ten dość mocno nas pogrubi. Jeśli do tego dorzucimy grubszy materiał, w tym wypadku dzianinę, skutecznie wyrównamy proporcje między górną a dolną częścią sylwetki. Wzorzyste swetry to ubrania idealne dla gruszki. Dodają bowiem objętości w ramionach i na wysokości biustu.

Sukienki o kroju litery A

To chyba najbardziej uniwersalny krój sukienki, który pasuje wszystkim paniom. U stożka ukrywa brak krągłych bioder, a u gruszki, która stanowi jego przeciwieństwo, maskuje szersze uda i biodra. Sukienki o kroju litery A warto mieć w swojej szafie i nosić je nie tylko od święta, ale też zakładać na co dzień do pracy.

Spodnie typu dzwony

Wspaniale odciągają uwagę od bioder i koncentrują ją na wysokości naszych stóp. W spodnie typu dzwony powinna zainwestować każda gruszka, zwłaszcza że obecnie wpisują się w hot trendy. Bez trudu znajdziesz odpowiedni model w jednej z popularnych sieciówek. Jako gruszka postaw na ciemniejsze odcienie jeansu.

Magdalena Kukurowska