Życie z alergią

Jak rozpoznać oryginalne perfumy?

Jak rozpoznać oryginalne perfumy

Perfumy w drogeriach stacjonarnych są często dużo droższe od tych dostępnych w internecie. Niestety, w sieci często możemy naciąć się na nieuczciwych sprzedawców proponujących podróbki. Jak rozpoznać oryginalne perfumy?

Sprawdź perfumerię internetową

Zanim zamówisz perfumy online, sprawdź, jaką renomą cieszy się dana perfumeria internetowa. Możesz podpytać koleżanki, czy kiedyś w niej coś zamawiały i jakie mają wrażenia z transakcji. Czy trafiły na oryginalne zapachy, czy mają co do tego wątpliwości. Możesz też poczytać opinie nt. danej perfumerii online w internecie. Jeśli na forum dużo osób ma zastrzeżenia do jakości towaru, to nie rób zakupów w tym sklepie. Lepiej poszukać innej perfumerii online.

Porównuj z zapachem testera z drogerii

Jeśli już zamówiłaś perfumy online, porównaj ich zapach z testerem z drogerii stacjonarnej. Jeśli występuje wysoka zbieżność, to znak, że prawdopodobnie trafiłaś na oryginał. Jeśli natomiast perfumy z internetu pachną inaczej, to mogłaś otrzymać podróbkę.

Dziwne flakoniki

Bardzo często to, że mamy do czynienia z podróbką, zdradzają niuanse. Flakonik jest jakiś dziwny, brakuje w nim charakterystycznego żłobienia, nakrętka jest plastikowa, podczas gdy w drogerii masz do czynienia z metalową.

Literówki w nazwie

Chanel często bywa przedstawiane jako Chantel. Wiele osób nie dostrzeże tej drobnej literówki, przeczyta nazwę zgodnie ze swoim przyzwyczajeniem.

Nietypowe miejsce rozlewu

Perfumy zazwyczaj są rozlewane w Europie, Stanach Zjednoczonych etc.  Jeśli miejscem rozlewu są Chiny lub inny azjatycki kraj, to wiedz, że coś się dzieje. Jeśli nie masz do czynienia z azjatycką marką perfum, lecz popularną typu Dior, Tommy Hilfiger, Gucci – to rozlewnia powinna znajdować się na terenie Europy.

Płaski zapach

Jeśli perfumy cały czas pachną tak samo, w ogóle nie rozwijają się w ciągu dnia, w rezultacie zaczyna dopadać cię migrena, to znak, że obcujesz z podróbkami. Oryginalne perfumy zawsze przeobrażają się w ciągu dnia, ponieważ składają się z trzech głównych elementów. Stworzenie wielowymiarowego zapachu wymaga jednak nowoczesnych technologii i dobrej jakości składników, a to kosztuje. Podróbki produkuje się po kosztach, dlatego są płaskie.

Nietrwały zapach

Jeśli masz do czynienia z oryginalnymi perfumami, to ich zapach bardzo często utrzymuje się przez cały dzień. Podróbki pachną do dwóch godzin, po czym musisz ponowić aplikację. Ten fakt powinien dać ci do myślenia co do oryginalności zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0