Życie z alergią

Naturalny zmywacz do paznokci, który możesz przygotować w domu

Naturalny zmywacz do paznokci, który możesz przygotować w domu

Lakier do paznokci nieestetycznie odpryskuje, ty musisz wyjść dziś na miasto, a nie masz klasycznego zmywacza do paznokci? Spokojnie, nie musisz zdrapywać emalii. Usuniesz ją bez problemu w bardzo prosty sposób. Przedstawiamy naturalny zmywacz do paznokci, który możesz przygotować w domu.

Tradycyjny zmywacz do paznokci może wysuszać płytkę

Zmywacz do paznokci może bazować na acetonie, który świetnie odtłuszcza płytkę, tym samym przedłuża trwałość kolejnego manikiuru. Niemniej aceton na dłuższą metę wysusza płytkę paznokcia, a także skórki wokół niego. Zamiennikiem acetonu w zmywaczach jest alkohol izopropylowy, który także wykazuje właściwości wysuszające. Tymczasem można przygotować naturalny zmywacz do paznokci, który jest niezwykle tani.

Jak przygotować naturalny zmywacz do paznokci?

Naturalny zmywacz do paznokci przygotujesz, mieszając ze sobą świeżo wyciśnięty sok z cytryny z octem kuchennym. Obydwa składniki łączymy ze sobą w proporcji 1 do 1. Tak przygotowaną miksturą o kwaśnym odczynie przemywamy paznokcie i pozbywamy się resztek kolorowej emalii. Musisz jednak pamiętać, że zarówno sok z cytryny, jak i kwas octowy wysuszają płytkę oraz skórki.

Naturalny płyn do czyszczenia powierzchni w kuchni

Bardzo trudno jest stworzyć dokładnie tyle naturalnego zmywacza do paznokci, ile aktualnie potrzebujesz.  Jego nadmiar możesz jednak wykorzystać jako naturalny środek do czyszczenia powierzchni w kuchni. Nabłyszczy on kran oraz armaturę, a także ewentualne lustra.

Jak zapobiec wysuszeniu skórek przy paznokciach

Naturalny zmywacz do paznokci może wysuszać skórki, dlatego przed jego użyciem warto nałożyć na nie specjalny olejek lub zwykłą oliwę z oliwek, tudzież wazelinę kosmetyczną. Tłusta warstwa uchroni skórę przed przesuszeniem. Unikniesz w ten sposób powstawania nieestetycznych i problematycznych zadziorków, które stanowią zmorę wielu z nas. Później nie tylko lubią krwawić, po tym jak się oderwą, ale też zahaczać o rajstopy i delikatne tkaniny, vide wiskoza.