Życie z alergią

Dlaczego warto farbować włosy w domu?

Dlaczego warto farbować włosy w domu

Farbowanie włosów czasem stanowi jedynie dopełnienie naszej stylizacji, uważamy, że lepiej prezentuje się w jasnych włosach niż w ciemnych. Z czasem jednak staje się koniecznością, gdy na skroniach pojawiają się pierwsze siwe włosy. Dlaczego warto farbować włosy w domu?

Domowa koloryzacja włosów jest tańsza

Koloryzacja w salonie fryzjerskim, nawet w niewielkiej miejscowości, stanowi wydatek rzędu minimum 150 zł. Tymczasem zakup naprawdę wysokiej klasy farby do włosów to koszt rzędu 30-50 zł. Jeśli twoje włosy szybko rosną i co kilka tygodni musisz je farbować ze względu na odrosty, w skali roku zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Masz pewność co do koloru

Często fryzjerzy pytają o nasze preferencje co do koloru, po czym efekt końcowy nie zawsze jest tym, o czym marzyłyśmy. Wynika to z faktu, że niektórzy lubią eksperymentować poprzez mieszanie pigmentów. Moja przyjaciółka marzyła kiedyś o jagodowych puklach. Poszła do salonu, zapłaciła blisko 300 zł, a jej włosy były blondem z elementami beżu wpadającego w truskawkowe tony. Gdy farbowała się w domu drogeryjną farbą za 18 zł, zawsze uzyskiwała ładny fioletowy akcent. Gdy sama kupujesz konkretną, sprawdzoną farbę, wiesz, co ci wyjdzie na głowie. Gdy oddajesz się w ręce kogoś innego, efekt może cię zaskoczyć i to nie zawsze pozytywnie.

Nikt nie ogląda cię z farbą na głowie

Salony fryzjerskie mają to do siebie, że często są przeszklone i znajdują się wzdłuż ruchliwych ulic. Dla właściciela jest to forma zachęty do skorzystania z jego usług, a dla ciebie źródło dyskomfortu. Część z nas wstydzi się tego, jak wygląda z farbą na głowie. Nie chciałybyśmy, aby nasz facet podziwiał nas w takim stanie.  Gdy farbujesz się w domu, zamykasz się w łazience i nikt nie ogląda cię z farbą na głowie.

Możesz ją przeprowadzić zawsze

Salony fryzjerskie są otwarte od 8 do 18 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od 8 do 14. Na dodatek do tych najlepszych trzeba zapisywać się z wyprzedzeniem. Włosy zafarbujesz w domu także w niedzielę o 22. Nie musisz czekać kilku tygodni na pokrycie nieestetycznych odrostów.

Często jest bardziej higieniczna

W części salonów fryzjerskich dba się o higienę, ale w części niekoniecznie, co widać po programach o fryzjerskich rewolucjach. W domu z pewnością niczym się nie zarazisz. Z salonu, który jest na bakier z higieną, możesz wrócić z małymi żyjątkami przy skórze włosów lub poważniejszą infekcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *