Fototerapia dla nadwrażliwych

Większość problemów skórnych jest przewlekła i bardzo trudna do wyleczenia. Mimo to można robić wszystko, by pozbyć się uporczywych dolegliwości i zapanować nad chorobą. Dzięki nowoczesnym zdobyczom techniki już po serii zabiegów przykre objawy mogą częściowo lub nawet całkowicie ustąpić – i to przy niewielkim ryzyku powikłań. O jakim zabiegu mowa?

Fototerapia – uzdrawiająca moc światła
Od tysięcy lat wiemy o pozytywnym działaniu światła. Fototerapia to nic innego jak światłolecznictwo. Zabieg polega na naświetlaniu pacjenta odpowiednią dawką promieniowania ultrafioletowego w specjalnej kabinie z lampami, emitującymi bezpieczne dla skóry wiązki światła. Okazuje się, że również w przypadku wielu dolegliwości skórnych naświetlanie zmienionych chorobowo miejsc przynosi wymierne korzyści i wielką ulgę. Fototerapię można stosować zarówno na większe powierzchnie ciała, jak i na wyszczególnione miejsca (np. skórę dłoni, głowy, twarzy). Zabieg jest z reguły dobrze tolerowany przez pacjentów i bezpieczny.

Na co pomaga?
Fototerapia dla nadwrażliwychFototerapia jest stosowana we wspomaganiu leczenia alergii i schorzeń skórnych, takich jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik i innych chorób. Co ciekawe – leczenie światłem z powodzeniem wykorzystuje się też w wielu zabiegach kosmetycznych dla skóry bardzo wrażliwej i z trądzikiem. Poprawia to jej kondycję, pobudza i dostarcza witamin, których jej brakuje (m.in. po zimie, kiedy skóra nie ma dostępu do wymaganej ilości słońca, jest szara, matowa i zniszczona).