MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Ubrania z bambusa – świetne dla alergików


Ubrania z bambusa

Dostępne w wielu sklepach np. sieciowych sportowych nie cieszą się uznaniem polskich klientów. Nie wszyscy wiedzą, że do bambusowej tkaniny nie przywiera kurz, co jest cenne dla wszystkich alergików z problemami alergii na roztocza, na dodatek są raczej plamoodporne i trwałe.

Popularne spodenki czy długie spodnie z bambusa niejednokrotnie są sprzedawane jako odzież eko. Ubrania z bambusa są świetną alternatywą dla odzieży bawełnianej, w większości zrobionej z chemicznie stymulowanej bawełny rosnącej na wielu nawozach sztucznych, herbicydach, pestycydach, defoliantach i innych chemikaliach, na które można mieć uczulenie. Istnieje ponad 1000 odmian bambusa i większość z nich nadaje się do produkcji odzieży.

Zalety bambusa

Jako że bambus jest bardzo rzadko atakowany przez pasożyty nie potrzebuje intensywnego nawożenia i oprysków, ani specjalnej gleby, a proces pozyskiwania włókna jest w pełni bezpieczny dla środowiska.
Świetnie absorbuje wilgoć i łatwo ją odparowuje.

Ads code goes here

Co ważne dla wszystkich alergików – posiada naturalne właściwości bakteriobójcze, bo eliminuje ze swojej powierzchni ok. 70% bakterii. I utrzymuje tę właściwość nawet po 50 praniach.

Tkanina w sam raz na lato

Ubrania z bambusaWłókna bambusowe są często połączone z domieszką elastanu, dzięki czemu są bardziej rozciągliwe, mniej się gniotą i łatwiej je prasować. Bambusowy materiał przypomina w dotyku bardzo delikatną bawełnę, jest bardzo gładki i cienki, dlatego chętnie wykorzystywany jest do produkcji bielizny.

Z bambusowej miazgi zaś produkuje się na masową skalę skarpety, od kilku lat dostępne i w Polsce. Niewątpliwą zaletą bambusa jest też to, że ma też właściwości termoregulacyjne – podczas upalnego lata włókno bambusowe jest o 3 stop. chłodniejsze niż temperatura otoczenia.

Ubrania bambusowe raczej nie są droższe od bawełnianych, dlatego powinny stać się coraz bardziej popularne także i u nas.
(MCN)

Jeden komentarz
  1. Gomen Dator

    7 sierpnia 2014 at 14:10

    Majtki z bambusa lepsze od bawełnianych. Ciekawe. Godne zainteresowania.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij