najmodniejsze czapki na jesień
Aaron Birch z Unsplash

Jesień zadomowiła się u nas na dobre. Tegoroczny wrzesień wypada mocno poniżej oczekiwań. Jest stosunkowo chłodny, zwłaszcza gdy zestawimy go z poprzednimi latami. Szczególnie dokuczliwe okazują się poranki, które wymuszają na nas cieplejszy ubiór, w tym nierzadko założenie czapki. Wiele z nas za nimi nie przepada. Zakładamy bowiem, że okrycie głowy niszczy fryzurę i wzmaga przetłuszczanie włosów. Tymczasem może okazać się stylowym dodatkiem. Poznaj najmodniejsze czapki na jesień!

Spis treści:

  1. Dlaczego warto nosić czapki na jesień?
  2. Jesienne wypadanie włosów – poznaj jego przyczyny!
  3. Jakie wady mają akrylowe czapki?
  4. Dlaczego wełniana czapka jest godna uwagi?
  5. Najmodniejsze czapki na jesień – kapelusze i kaszkiety
  6. Jedwabne apaszki jako modne okrycie głowy na jesień
  7. Modne okrycia głowy – jak dobrać czapkę do kształtu twarzy?

Dlaczego warto nosić czapki na jesień?

Czy wiesz, że ciepła czapka stanowi świetną inwestycję na chłodne dni, gdyż chroni głowę przed utratą ciepła? Rezygnując z niej, sporo ryzykujemy. Osoby, które nie noszą okryć głowy, częściej zapadają na przeziębienie, ponadto skarżą się na problemy z zatokami. Te raz przewiane potrafią dawać się we znaki przez długie miesiące, a nawet lata. Ból zatok powoduje nudności, utratę apetytu i utrudnia koncentrację. Czapki na jesień chronią też cebulki włosów i zapobiegają ich wypadaniu. Ich noszenie ma zatem sporo zalet, o których nie należy zapominać. W związku z tym już dziś rozejrzyj się za modnym modelem skrojonym na miarę swoich potrzeb.

Jesienne wypadanie włosów – poznaj jego przyczyny!

Zazwyczaj uważamy, że włosom najbardziej szkodzą promienie UV i wysokie temperatury. To właśnie z wakacji wracamy z mocno zniszczonymi i wysuszonymi puklami, które się łamią i pilnie wymagają podcięcia. Tymczasem niskie temperatury i wiatr także im szkodzą. Włosy stają się suche i łamliwe, ponadto niedokrwione cebulki są gorzej odżywione i w rezultacie obserwuje się wzmożone wypadanie kosmyków.

Jakie wady mają akrylowe czapki?

Najmodniejsze czapki na jesień często jawią się jako bardzo interesujące, jednak przed ich zakupem powstrzymują nas względy estetyczne.  Boimy się o swoje włosy, gdy sięgamy po okrycie głowy. Akrylowa czapka jest nieprzewiewna, dlatego sprawia, że w środku zimy okropnie się pocimy, przez co łatwo możemy się przeziębić. Ponadto po jej zdjęciu włosy wyglądają nieświeżo.

Dlaczego wełniana czapka jest godna uwagi?

Źle dobrana czapka może ściskać włosy, plątać je i uszkadzać mechanicznie. W związku z tym jest to element garderoby, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać. Postaw na dobrze skrojony model wykonany z wełny lub kaszmiru, czyli naturalnych włókien, które doskonale przepuszczają powietrze.

Najmodniejsze czapki na jesień – kapelusze i kaszkiety

Boisz się, że twoja fryzura po zdjęciu czapki będzie prezentowała się nieestetycznie? Z pomocą przychodzą kapelusze i kaszkiety. Jeśli założysz je na rozpuszczone włosy, te nijak nie ucierpią. Po zdjęciu kapelusza czy kaszkietu wciąż pozostaną w dobrym stanie. Mocno dopasowane czapki, które ściśle przylegają do głowy, rzeczywiście mogą zniszczyć nasze uczesanie.

Jedwabne apaszki jako modne okrycie głowy na jesień

Najmodniejsze okrycia głowy na jesień to nie tylko czapki i kapelusze. W tym sezonie nosić będziemy też jedwabne apaszki w szalonych kolorach i wzorach. Obowiązuje tutaj jedna zasada. Jedwabne chustki związujemy na głowie niczym rosyjska babuszka. W gruncie rzeczy jest to banalne rozwiązanie, z którym każda z nas sobie poradzi.

Modne okrycia głowy – jak dobrać czapkę do kształtu twarzy?

Modne czapki na jesień występują w wielu ciekawych fasonach. W sklepach znajdziemy smerfetki, złodziejki czy czapki z ozdobnym pomponem. Nie wiesz, jaki model czapki do ciebie pasuje? Przymierz różne modele i zobacz, jakie fasony służą twojej twarzy. Jej kształt w dużej mierze determinuje wybór okrycia głowy. Owalna twarz pozostawia największe pole manewru, gdyż pasują jej wszystkie fasony. Jeśli takową posiadasz, możesz postawić na ten model czapki, który przypadł ci do gustu pod kątem estetycznym.