Moda alergika

Najmodniejsze nakrycia głowy na jesień i zimę

Najmodniejsze nakrycia głowy na jesień i zimę

cottonbro z Pexels

Lato wciąż urzeka nas swoim pięknem i zachęca do wypoczynku na łonie natury. Można już jednak wyodrębnić pewne wiodące trendy, które będą nam towarzyszyły w przyszłym sezonie. Przedstawiamy najmodniejsze nakrycia głowy na jesień i zimę.

Kapelusz wełniany z szerokim rondem

W nadchodzącym sezonie pojawią się klasyczne rozwiązania. Kapelusz wełniany z szerokim rondem stanowi kwintesencję elegancji i dobrego smaku. Sprawdzi się, gdy stawiasz na ubrania o ponadczasowych krojach, które charakteryzują się wysoką jakością. Doskonale ogrzewa głowę, chroniąc ją przed wychłodzeniem. Czy wiesz, że to właśnie z tej części ciała tracisz najwięcej ciepła? Bardzo wiele osób unika jednak nakryć głowy, ponieważ preferuje nienaganną fryzurę. Niestety, to też prosty sposób na zapalenie zatok czy infekcję górnych dróg oddechowych. Kapelusz wełniany z szerokim rondem jest dość sztywny i zatrzymuje formę dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu. W związku z tym nie powinien niszczyć naszej fryzury. Ponadto dzięki zawartości naturalnych włókien nie wykazuje tendencji do elektryzowania. Najmodniejsze są czarne kapelusze wełniane.

Beżowy melonik z ozdobnymi aplikacjami

Jeśli chodzi o najmodniejsze nakrycia głowy na jesień i zimę, to należy wymienić tutaj beżowy melonik z ozdobnymi aplikacjami. Świadczy on o wyczuciu stylu i ponadczasowej elegancji. Beżowy odcień jest na tyle neutralny, iż pasuje do wszystkich okryć wierzchnich. My, kobiety, cenimy w tym względzie sporą różnorodność. Zazwyczaj mamy kilka płaszczy i kurtek do wyboru. Aby jednak beżowy melonik nie prezentował się zbyt nudno, ozdobiono go tasiemkami i aplikacjami, które dodają mu charakteru.

Apaszka jedwabna noszona jako chusta

Oczywiście apaszka jedwabna nie zastąpi nam czapki w mroźny dzień, jednak jesienią, gdy temperatury nie są jeszcze tak niskie, można ją nosić bardziej jako stylowy dodatek niż ultra praktyczne nakrycie głowy. Dotychczas wiązaliśmy apaszki na różne sposoby. Tym razem stawiamy na rozwiązanie najprostsze z możliwych, czyli nosimy je jako chusty. Taki modowy dodatek sprawia, że nasza stylizacja zyskuje włoski klimat. Jedwabne apaszki nosiły gwiazdy Italii.

Bogato zdobiona opaska złota lub srebrna

Ta oczywiście w żaden sposób nas nie ogrzeje czy nie uchroni przed śniegiem. Niemniej moda to nie zawsze rozwiązania praktyczne, czasem główny nacisk kładzie się na estetykę. Zawsze możemy założyć kapelusz wełniany, gdy idziemy do restauracji, a w środku zamienić go na bogato zdobioną opaskę złotą lub srebrną. Ta posiada iście biżuteryjny charakter i prezentuje się iście luksusowo.

Beanie z bawełny lub wełny

Pod określeniem beanie kryje się przylegająca czapka z bawełny lub wełny, która charakteryzuje się tym, iż pasuje wielu osobom. Niewątpliwie jest to ciepłe nakrycie głowy, które sprawdzi się zimą. Na pokazach mody królowały czapki beanie w odcieniach fioletu. Jest to niewątpliwie nawiązanie do Very Peri, czyli koloru roku okrzykniętego przez Instytut Pantone.

Najmodniejsze nakrycia głowy na jesień i zimę. Czarna woalka, czyli nutka tajemnicy

Woalka kojarzy nam się z przedwojennymi damami. Te wybierały ją na ślub lub uroczystość żałobną. Na woalkę stawiały także przedwojenne aktorki. Ten dodatek modowy powraca do łask. Podobnie jak bogato zdobiona złota opaska nie zastąpi nam czapki, gdyż nijak nas nie ogrzeje, niemniej prezentuje się bardzo efektownie. Wprowadza do naszego outfitu nutkę tajemnicy.

Dlaczego warto postawić na beret z wełny?

W tym sezonie nosimy też beret z wełny, w którym wprawne oko dostrzeże efektowne sploty. To właśnie one nadają charakteru temu nakryciu głowy, które kojarzy się ze stylem paryskim. W związku z tym, iż splot jest dość mocnym akcentem ozdobnym, warto postawić na neutralny kolor. Beżowy beret z wełny wydaje się być idealnym rozwiązaniem na nadchodzącą zimę.