Moda alergika

Naturalna skóra Relugan – dlaczego sprawdzi się u alergików

Naturalna skóra Relugan

Vanuba.com

Naturalna skóra Relugan to skóra owcza, która została wyprawiona w naturalny sposób. Zachowała ona swoje pierwotne właściwości prozdrowotne, ponieważ do jej garbowania wykorzystano jedynie naturalne garbniki. Choć mogłoby się wydawać, że wełna owcza i skóra jagnięca to produkty  potencjalnie uczulające, to odpowiednia technika produkcji sprawia, że mogą z niej korzystać także alergicy.

Spis treści:

  1. Naturalne garbniki bezpieczne dla zdrowia człowieka
  2. Jak wygląda skóra Relugan?
  3. Skóra Relugan – idealne rozwiązanie dla osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów
  4. Jak uchronić się przed negatywnym oddziaływaniem pola magnetycznego?
  5. Dlaczego warto postawić na kapcie skórzane?
  6. Skóra owcza o właściwościach antybakteryjnych
  7. Jak pielęgnować skórę Relugan?
  8. Kapcie ze skóry Relugan idealne dla alergików
  9. Postaw na wygodne kapcie ze skóry Relugan
  10. Home decor, czyli akcesoria ze skóry Relugan, które upiększą twój salon

Naturalne garbniki bezpieczne dla zdrowia człowieka

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii zaczęliśmy wdrażać nowe sposoby garbowania skóry. Do tego celu bardzo często używa się związków chromu. Niestety, wspomniany metal pozbawia skórę owczą jej naturalnych właściwości prozdrowotnych. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nie wszystko, co nowoczesne, wpływa korzystnie na organizm człowieka. Od pewnego czasu obserwuje się wzrost świadomości Polaków i ich zainteresowanie powrotem do ekologicznych rozwiązań takich jak garbowanie skóry za pomocą naturalnych garbników. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na bezpieczne dla zdrowia wyroby skórzane marka Vanuba stworzyła skórę Relugan. Stało się to możliwe za sprawą wieloletniego doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Vanuba to firma rodzinna, która wprawdzie została założona stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku, ale jej założyciel, przedsiębiorstwo Rusnak, może pochwalić się 50-letnim doświadczeniem w branży.

skóra Relugan
Vanuba.com

Jak wygląda skóra Relugan?

Naturalna skóra Relugan stanowi idealną bazą do produkcji wyrobów ekskluzywnych – kapci skórzanych, dywaników czy narzutek na kanapę czy krzesła.  Materiał ten charakteryzuje się naturalną, kremową barwą. Zawdzięczamy ją naturalnemu procesowi garbowania. Skóra owcza Relugan posiada miękkie runo, które jest niezwykle przyjemne w dotyku.

Skóra Relugan – idealne rozwiązanie dla osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów

Skóra Relugan to nie tylko materiał, z którego można uzyskać wygodne kapcie. To także moc dobroczynnych właściwości prozdrowotnych, o których zdążyliśmy zapomnieć wraz z rozwojem nowoczesnych technik garbowania. Czy wiesz, że skóra Relugan wykazuje działanie łagodzące dolegliwości bólowe u osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów? Przynosi też świetne rezultaty w profilaktyce odleżyn, które w sposób szczególny zagrażają osobom, które ze względu na swój stan zdrowia zostały unieruchomione w łóżkach.

Naturalna skóra Relugan
Vanuba.com

Jak uchronić się przed negatywnym oddziaływaniem pola magnetycznego?

Wiele z nas pracuje przed komputerem. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że choć wykonujemy pracę intelektualną, to narażamy swoje zdrowie na niekorzystne oddziaływanie pola magnetycznego wytwarzanego przez ten sprzęt elektroniczny. Na szczęście jego zgubny wpływ można zneutralizować, sięgając po naturalną skórę Relugan.  To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić sobie prawidłowe krążenie.

Dlaczego warto postawić na kapcie skórzane?

Skóra owcza stanowi świetny surowiec do produkcji kapci. Bardzo często przy wyborze obuwia domowego kierujemy się niską ceną, nie zwracając uwagi na jego jakość. Niestety, w ten sposób popełniamy poważny błąd. Kapcie wykonane z tworzyw sztucznych bardzo często są nie tylko niewygodne, ale też łatwo się brudzą i szybko niszczą. Jakby tego było mało, nie zapewniają prawidłowej cyrkulacji powietrza i termoregulacji, przez co stopa łatwo się w nich poci. Wilgoć sprzyja rozwojowi drożdżaków, które wywołują grzybicę stóp. Ponadto jesienią i zimą kapcie wykonane z tworzyw sztucznych nie zdają egzaminu, ponieważ nie ogrzewają dolnej części naszego ciała w należyty sposób. Aby uniknąć wyżej wspomnianych niedogodności, warto sięgnąć po kapcie skórzane Vanuba, które zostały wykonane z miękkiej i wygodnej skóry owczej. Zapewnia ona prawidłową termoregulację i chroni stopy przed mrozem.

kapcie skórzane
Vanuba.com

Skóra owcza o właściwościach antybakteryjnych

Naturalne garbniki, które wykorzystuje się w produkcji skóry Relugan, pozwalają zachować jej specjalne białko. Wykazuje ono aktywność antybakteryjną i przeciwwirusową.  To właśnie te właściwości zadecydowały o tym, iż skóra Relugan często jest wykorzystywana przy produkcji artykułów dziecięcych.  Spanie na niej jest nie tylko w pełni komfortowe, ale też całkowicie bezpieczne, ponieważ nie zawiera groźnych chemikaliów, które mogłyby wpływać negatywnie na zdrowie maluszka.

Jak pielęgnować skórę Relugan?

Aby wyroby ze skóry Relugan służyły ci przez długi czas, należy o nie odpowiednio zadbać. Na szczęście nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.  Wszystko to zasługa lanoliny, która wykazuje aktywność samoczyszczącą.  Ta naturalna substancja skutecznie zwalcza bakterie oraz roztocza. Aby skóra Relugan zachowała swoje dobroczynne właściwości, warto czasem przeczesać jej gęste runo i dobrze przewietrzyć.

Jak pielęgnować skórę Relugan
Vanuba.com

Kapcie ze skóry Relugan idealne dla alergików

Wełna oraz artykuły z niej wykonane zazwyczaj nie są mile widziane przez alergików.  Przyjęło się, że tego typu produkty mogą uczulać. Tymczasem właściwości alergizujące wykazują roztocza, które namnażają się na wyrobach wełnianych. Jeśli stworzymy środowisko niesprzyjające ich rozwojowi, vide lanolina, wówczas reakcja uczuleniowa nie wystąpi.  Produkty ze skóry Relugan, które oferuje marka Vanuba w swoim sklepie internetowym, są całkowicie bezpieczne dla alergików.

Kapcie ze skóry Relugan
Vanuba.com

Postaw na wygodne kapcie ze skóry Relugan

Marzą ci się wygodne kapcie ze skóry Relugan? Musisz koniecznie zajrzeć do sklepu internetowego marki Vanuba. Znajdziesz w nim wiele ciekawych modeli. Waszej uwadze polecamy kapcie damskie oraz kapcie męskie z linii Oxford. Zostały one całkowicie wykonane z naturalnej skóry Relugan. Ponadto wspomniane obuwie domowe może pochwalić się oryginalnym designem. Co ciekawe, pasuje ono praktycznie do każdego domowego outfitu.  Zarówno kapcie damskie, jak i męskie z linii Oxford posiadają wysoką cholewę, która sięga kostki. W rezultacie doskonale ogrzewają stopę, zapewniając jej termoregulację i chroniąc przed nadmiernym poceniem się.  Kapcie skórzane Oxford są niezwykle wygodne i komfortowe w noszeniu, to zasługa miękkiej, skórzanej podeszwy, w której poczujesz się niezwykle swobodnie.

wygodne kapcie ze skóry
Vanuba.com

Home decor, czyli akcesoria ze skóry Relugan, które upiększą twój salon

Sklep internetowy Vanuba oferuje także piękne i niezwykle użytkowe akcesoria ze skóry Relugan. Stanowią one nie lada gratkę dla wszystkich miłośników home decor. Do dyspozycji mamy maty, które możemy narzucić na krzesła, fotele, stoły czy meble, nadając im przytulny, górski klimat. Polska marka Vanuba ma w swojej ofercie także skórzane dywaniki, które wystarczy umieścić na podłodze. Te nie tylko wyglądają stylowo, ale też pełnią praktyczną rolę, zwłaszcza w domu z małym dzieckiem, które lubi bawić się na podłodze. Aby maluszek się nie przeziębił, posadź go na skórzanym dywaniku. Jak wcześniej wspominaliśmy, jest to produkt w pełni bezpieczny i nadający się dla najmłodszych. Naturalne garbniki nie wpływają negatywnie na zdrowie człowieka. Jednocześnie akcesoria ze skóry Relugan, które upiększą twój salon, są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Nie przyczyniają się do jego zanieczyszczenia. Nie zwlekaj, już dziś odwiedź sklep internetowy marki Vanuba.

Skóra owcza o właściwościach antybakteryjnych
Vanuba.com