Moda alergika

Piżamy damskie na jesień

Piżamy damskie na jesień

Zdjęcie autorstwa Vlada Karpovich z Pexels

Jesień to czas, kiedy zmieniamy swoją garderobę, dotyczy to zarówno materiałów, jak i fasonów ubrań. Obejmuje to także bieliznę nocną. Jakie powinny być piżamy damskie na jesień? Czy ciekawy design można połączyć z wygodą?

Spis treści:

  1. Wygodne piżamy damskie na jesień
  2. Piżamy damskie z długim rękawem
  3. Bielizna nocna na ramiączkach – czy sprawdzi się jesienią?
  4. Piżamy damskie z naturalnych materiałów
  5. Stylowe piżamy na jesień

Wygodne piżamy damskie na jesień

Piżamy damskie na jesień, podobnie jak te na pozostałe pory roku, powinny być przede wszystkim wygodne. Nie powinny w żaden sposób krępować naszych ruchów. Niewskazane są również wszelkie aplikacje i dodatki, które wywołują dyskomfort podczas spania. Nocny wypoczynek odgrywa bowiem kluczową rolę. Problemy ze snem sprawiają, że rano budzimy się zmęczone, rozdrażnione i rozkojarzone. Trudno nam skoncentrować się na pracy. Zaburzenia snu, w tym wybudzanie się w środku nocy, mogą nawet obniżać naszą odporność i sprzyjać nawracającym infekcjom. Choć trudno w to uwierzyć, także piżama damska wpływa na komfort snu. W związku z tym warto zadbać, aby stanowiła naszą drugą skórę.

Piżamy damskie z długim rękawem

Piżamy damskie na jesień często mają długi rękaw, choć wcale nie muszą takowego posiadać, wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jednak tutaj warto chwilę pokłonić się nad konstrukcją bielizny nocnej. Na rynku można spotkać koszule nocne z długim rękawem, a także koszulki do spania o budowie typowego longsleeve`a, które skutecznie utrudniają zmrużenie oczu. To wszystko zasługa zbyt ciasnych rękawów oraz ich nieumiejętnego połączenia z częścią przylegającą do korpusu. Warto zadbać o to, aby nasze piżamy damskie z długim rękawem miały luźniejsze rękawy i za bardzo nie przylegały do ciała. Zapewnij sobie komfort podczas nocnego wypoczynku. Zbyt ciasne rękawy w koszuli nocnej utrudniają bowiem zasypianie, ponieważ cały czas odczuwamy niedogodności z nimi związane.

Bielizna nocna na ramiączkach – czy sprawdzi się jesienią?

Jak wcześniej wspominaliśmy, piżamy damskie na jesień mogą mieć długi rękaw, ale wcale nie muszą. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Niektóre osoby mają w mieszkaniu chłodno i są zmarzluchami, w ich przypadku longsleeve w bieliźnie nocnej stanowi idealne rozwiązanie. Jednak część z nas łatwo się przegrzewa, ma ciepło w domu, poza tym nie lubi  uczucia skrępowania, jakie towarzyszy spaniu w długim rękawie.  Jeśli jest to możliwe i nie grozi przeziębieniem, możesz chodzić spać w topie na ramiączkach czy koszuli nocnej na ramiączkach.

Piżamy damskie z naturalnych materiałów

Bielizna nocna, niezależnie od tego, czy jest dedykowana cieplejszej czy chłodniejszej porze roku, powinna być wykonana z naturalnych materiałów, ewentualnie sztucznych, ale nie syntetycznych. Piżama damska powinna zapewniać naszemu ciału termoregulację, aby to się nie przegrzewało w cieplejsze dni, ani nie ulegało wyziębieniu w chłodniejsze.  Najlepiej sprawdzą się materiały takie jak bawełna, wiskoza i jedwab. Piżamy na jesień zazwyczaj są wykonane z grubszej bawełny, która mocniej grzeje nasze ciało. Warto zwrócić też uwagę na jedwabną bieliznę nocną. Choć mogłoby się wydawać, że ten naturalny materiał sprawdza się tylko podczas upałów, ponieważ posiada właściwości chłodzące, to świetnie zdaje egzamin także jesienią i zimą. Posiada bowiem zdolność do termoregulacji i dostosowywania swojego działania do panujących warunków termicznych. Jeśli masz ciepło w mieszkaniu, postaw na piżamy na jesień z wiskozy, które są niezwykle przyjemne dla skóry.

Stylowe piżamy na jesień

Warto zadbać o to, aby piżamy damskie na jesień podkreślały naszą urody, wprawiały nas w dobry nastrój i dodawały pewności siebie. Bardzo często chodzimy spać w podziurawionym lub poplamionym T-shircie, co rzutuje negatywnie na nasze samopoczucie.  Wybierz bieliznę nocną, która będzie piękna i wygodna. Postaw na kolor zgodny z twoim typem urody. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomoże ci analiza kolorystyczna. Możesz też postawić na ciekawy wzór, który lubisz i w którym świetnie wyglądasz. Jedne z nas świetnie czują się w groszkach, drugie w motywach kwiatowych. Niech nasza piżama na jesień będzie miła dla oka, aby jakoś przetrwać tę depresyjną porę roku:)