ŻYCIE INTYMNE Życie z alergią

Na co musisz uważać podczas seksu, będąc alergiczką?

Na co musisz uważać podczas seksu, będąc alergiczką

Alergia to choroba, która utrudnia codzienne funkcjonowanie, rzutuje na różne sfery naszego życia, w tym na erotyczne uniesienia. Na co musisz uważać podczas seksu, będąc alergiczką?

Alergia na prezerwatywę

Alergia na lateks to dość często spotykana przypadłość, może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli wiesz, że to uczulenie doskwiera także tobie, to kup prezerwatywy bezlateksowe. Są równie skuteczne w zapobieganiu ciąży i przenoszeniu chorób wenerycznych.

Alergia na lubrykanty

To również potencjalne zagrożenie, choć coraz częściej produkuje się lubrykanty na bazie silikonów lub wody, to wciąż mogą one uczulać przez obecność substancji dodatkowych. Nie każdy składnik obecny w lubrykancie jest wskazany dla alergiczki. Zanim traficie do sypialni, warto wykonać próbę uczuleniową na ręce lub za uchem. Jeśli zacznie dziać się coś niepokojącego, to kup inny lubrykant, najlepiej taki o formule hipoalergicznej.

Alergia na kajdanki

Bardzo często są wykonane z metalu zawierającego domieszkę niklu i innych metali o silnym działaniu alergizującym. Uczulać też może sztuczne futerko zabarwione na różowo.  Generalnie gadżety z sex shopu stanowią potencjalne zagrożenie dla alergiczek, ponieważ na ogół produkuje się je w Chinach, gdzie nikt nie przykłada aż tak dużej wagi do jakości. Na szczęście w sex shopach można też znaleźć gadżety wysokiej jakości.

Alergia na seksowną bieliznę

Sztuczna, elastyczna koronka barwiona na piękny kolor wygląda obłędnie, niestety, może też uczulać. Dlatego jeśli borykasz się z alergią, przed pierwszym użyciem erotycznej bielizny wypierz ją w hipoalergicznym proszku do prania.

Alergia na pościel

Zwłaszcza gdy nie nocujesz u siebie, a uprawiacie seks w hotelu lub w mieszkaniu partnera.  Twój ukochany, jeśli nie jest alergikiem, pewnie pierze pościel w zwykłym proszku i płynie do płukania, a to może oznaczać, iż staje się ona siedliskiem wielu potencjalnych alergenów.

Alergia na nasienie partnera

To może wydawać się zaskakujące dla wielu osób, ale rzeczywiście stosunkowo rzadko do lekarza zgłaszają się osoby uczulone na nasienie partnera. W końcu zawiera ono substancje białkowe, które mogą alergizować. W takiej sytuacji najlepiej uprawiać seks w prezerwatywie i nie dopuszczać do wytrysku poza nią.

Alergia na olejki do masażu

Która z nas nie lubi masażu wykonanego przez partnera? Panowie coraz lepiej znają się na rzeczy, wiedzą nie tylko, gdzie i jak uciskać, ale też stosują profesjonalne olejki do masażu.  Niestety, część z nich przez dodatek komponentów zapachowych może silnie alergizować.