Życie z alergią

5 rzeczy, które ginekolog powinien wiedzieć o twoim życiu seksualnym

co ginekolog powinien wiedzieć o twoim życiu seksualnym

Życie seksualne to bardzo drażliwy temat dla wielu z nas, to coś najbardziej intymnego. Nic dziwnego, że nie chcemy o nim z nikim rozmawiać, nawet ze stałym partnerem, którego kochamy. Przedstawiamy 5 rzeczy, które ginekolog powinien wiedzieć o twoim życiu seksualnym, ponieważ chodzi tu o twoje dobro.

Brak ochoty na seks

Jeśli nie masz ochoty na seks, to znak, że w twoim organizmie dzieje się coś niepokojącego. Może to zaburzenia hormonalne? Tak czy siak, powinnaś o swoim niskim libido powiadomić ginekologa. Pomoże on ustalić źródło problemu oraz go rozwiązać przy użyciu odpowiednich metod.  Dlatego nie bój się otwarcie mówić o swoim spadku libido, pamiętaj, że ginekolog nie ma prawa cię oceniać jako oziębłej.

Krwawienie podczas seksu lub ból w trakcie stosunku

Dla ginekologa nie ma nic oryginalnego w tym, że seks boli czy powoduje krwawienie. Uwierz, on nie pomyśli o tobie nic dziwnego. Po prostu zastanawia się, czy nie jest to efekt suchości pochwy, jakiejś infekcji czy zmian w nabłonku macicy. W związku z tym, iż ból podczas stosunku zawsze świadczy o jakiejś nieprawidłowości, chyba że facet nie ma w ogóle wyczucia, ale pomijając sytuacje skrajne, najczęściej za dyskomfortem stoją konkretne przyczyny zdrowotne. To sygnał, że powinnaś podjąć leczenie.

Plany macierzyńskie

Jeśli planujesz ciążę, lekarz powie ci, co powinnaś zacząć przyjmować, a czego unikać. Przede wszystkim należy przyjmować kwas foliowy najlepiej przez pół roku przed planowanym poczęciem. Ponadto powinnaś wykonać badania w kierunku chorób wenerycznych i innych przenoszonych drogą płciową, aby nie przenieść ich na dziecko.

Ilość partnerów seksualnych

Nie wstydź się i nie zmniejszaj ich liczby. Im więcej partnerów seksualnych, tym większe ryzyko podłapania niektórych chorób, w tym wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), który słynie z tego, iż wywołuje raka trzonu macicy.  Dlatego nie udawaj cnotliwej, dla ginekologa nie ma nic oryginalnego w tym, że miałaś 6 partnerów seksualnych. Zna z pewnością kobiety, które miały ich jeszcze więcej niż tym. Poza tym on niczego nie ocenia i musi dochować tajemnicy lekarskiej.

Orientacja seksualna

Inaczej zabezpieczamy się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową w związku homoseksualnym, a inaczej w heteroseksualnym. Ginekolog z pewnością pomoże ci dobrać właściwą formę zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0