Mezoterapia dla alergika

Mezoterapia wykazuje właściwości nawilżające, odmładzające, antycellulitowe, poprawia kondycję skóry, a nawet jest stosowana do leczenia łysienia – wszystko bezbolesną metodą nieinwazyjną.

Mezoterapię przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przy pomocy dwóch metod. Tradycyjna nazywana jest *igłową* i polega na wstrzyknięciu w głąb skóry – za pomocą bardzo cienkiej igły – koktajlu witaminowego z mikroelementami i innymi substancjami, dobranymi według potrzeb klienta. Przed wkłuciem możliwe jest miejscowe znieczulenie kremem.

Po podaniu aktywnych składników wykonuje się masaż, by równomiernie je rozprowadzić i zapobiec powstawaniu obrzęków.

Drugą metodą jest mezoterapia bezigłowa, wykorzystująca zjawisko elektroporacji (czyli fali elektromagnetycznej) do przetransportowania w głębokie warstwy skóry wszystkich czynnych składników preparatu. Jest nowocześniejsza, nie wymaga nakłuwania, a co za tym idzie – jest całkowicie bezbolesna.

Nie tylko kosmetyka

Mezoterapia dla alergikaWarto wiedzieć, że mezoterapia to także metoda lecznicza. Z powodzeniem wykorzystuje się ją jako zabieg dermatologiczny przeciwko wypadaniu włosów. Znaczną jej zaletą jest możliwość dobierania indywidualnych składników preparatu, który ma być wprowadzony do skóry.

W przypadku osób z alergiami i problemami skórnymi można tak dobrać substancje, by jak najbardziej nawilżyć, odżywić i zregenerować skórę. Mogą to być witaminy, preparaty poprawiające mikrokrążenie, kolagen, kwas hialuronowy, wyciągi z roślin lub inne składniki.