Mezoterapia dla alergika

Plusy…

Główną zaletą – w przypadku osób o skórze wrażliwej i alergicznej – będzie niewątpliwie poprawa kondycji skóry i jej głębokie nawilżenie. Mezoterapia działa od wewnątrz i jest aplikowana bezpośrednio do konkretnych komórek.

W przeciwieństwie do kosmetyków, które działają powierzchownie, jej działanie utrzymuje się na dłużej. Równie ważne, zwłaszcza dla pań, jest jej działanie antycellulitowe i przeciwzmarszczkowe (tzw. anti-aging). Mezoterapia ujędrnia skórę, redukuje rozstępy i miejscowo zmniejsza tkankę tłuszczową. Można ją wykonać na dowolnej części ciała, również na pośladkach, brzuchu czy udach.

…i minusy

Przeciwwskazania to na pewno alergie na składniki preparatu oraz czynne, zaognione alergie skórne, zmiany zapalne, a także niezagojone rany. Przed zabiegiem nie można przyjmować niektórych leków, np. aspiryny, leków przeciwzapalnych czy przeciwzakrzepowych.

Mezoterapia dla alergikaPrzy egzemie lub miejscowym podrażnieniu możliwe jest wykonanie zabiegu w miejscu, gdzie skóra jest zdrowa, bez narażania uszkodzonych tkanek. Po mezoterapii można odczuwać pewien dyskomfort, zaczerwienienie, pieczenie, może wystąpić obrzęk i bolesność skóry, a nawet krwiaki. Dolegliwości pojawiają się stosunkowo rzadko i z reguły dość szybko ustępują. Oczywiście w przypadku alergików ryzyko powikłań zawsze jest większe, dlatego przed zabiegiem, jak i w trakcie jego trwania, konieczna jest kontrola lekarska.

Działanie mezoterapii nie jest trwałe. Dla uzyskania lepszych rezultatów zaleca się wykonanie kilku zabiegów (najpierw do 3 zabiegów co dwa tygodnie, następnie jeden zabieg co kilka miesięcy dla podtrzymania efektów). Warto jednak zwrócić uwagę, że to metoda dość droga – jeden zabieg kosztuje od 250 zł – w zależności od tego, jakie składniki znajdą się w aktywnym preparacie.

(M. Borowik)