Kiedy słońce nam służy i co musisz wiedzieć o filtrach

Witamina D wpływa na poprawę zdrowia przy takich chorobach jak cukrzyca, choroby serca, zapalenie stawów, depresja, otyłość, w chorobach autoimmunologicznych i wielu innych.

Zdrowa, umiarkowana ekspozycja ciała na światło słoneczne przyczynia się też do poprawy skóry przy alergii i redukcji astmy.

Czym jest zdrowa dawka?

Dla większości ludzi 15-20 minut ekspozycji na światło słoneczne trzy razy w tygodniu to dawki w zupełności wystarczające do poprawy zdrowia. Ludzie z ciemniejszą karnacją mogą potrzebować więcej słońca. Nie trzeba opalać się przez długi czas, co powoduje uszkodzenia skóry, które mogą prowadzić do raka skóry. Z drugiej strony, nie powinno się pozostać w domu przez całe lato i całkowicie unikać słońca.

Filtry – szkodzą czy pomagają?

Kiedy słońce nam służy i co musisz wiedzieć o filtrachJeśli masz zamiar przebywać w nasłonecznionym miejscu przez krótki okres czasu to prawdopodobnie nie potrzebujesz ochrony przeciwsłonecznej. Najczęściej filtry składają się z toksycznych składników, które mogą nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Jednakże, jeśli planujemy być na zewnątrz przez dłuższy okres czasu i chcemy nawet uzyskać zdrową opaleniznę powinniśmy zastosować hipoalergiczny krem, który nie zatyka porów i nie zawiera substancji toksycznych stosowanych w większości filtrów przeciwsłonecznych.