Jak zostać modową minimalistką
Zdjęcie autorstwa Elle Hughes z Pexels

Minimalizm stał się ostatnio bardzo modny. Stanowi odpowiedź na konsumpcjonizm, który wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Współczesna moda ma to do siebie, że przypomina fast foody. Szybko się zmienia, jest stosunkowo tania, ale jakość pozostawia  sporo do życzenia. Jak zostać modową minimalistką?

Ubrania świetnej jakości

Modowa minimalistka stawia na ubrania świetnej jakości. Jeśli kupuje bluzkę, to zwraca uwagę, aby nie tylko była ona wykonana z bawełny, jedwabiu, wiskozy, lyocellu czy lnu,  ale też, by sam materiał był solidny. Bawełniany T-shirt czasem jest tak cienki, że nie tylko prześwituje nam spod niego bielizna, ale też szybko ulegnie zniszczeniu. Lepiej postawić na droższy, ale wykonany z grubszej i lepszej jakości bawełny. Modowa minimalistka zwraca też uwagę na odszycie i wykończenie, bo nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Niektóre bluzki mają krzywo uszyty dekolt lub są kiepsko zszyte.

Jak zostać modową minimalistką? Neutralne kolory ubrań – szafa kapsułowa

Minimalizm w modzie coraz częściej przejawia się w doborze kolorów ubrań. Jeśli postawimy na neutralne odcienie – beże, biele, brązy, granaty, szarości i czerń, to stworzymy szafę kapsułową. Poszczególne elementy będziemy mogli ze sobą dowolnie łączyć, ponieważ pasują do siebie. W przypadku bardziej intensywnych kolorów przysparza to sporo trudności. Fuksja nie z każdym kolorem wygląda równie dobrze, równie wymagające są printy.

Neutralne kolory ubrań

Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Prostota w modzie

Garderoba kapsułowa składa się z reguły z ubrań, które mają charakter uniwersalny –  marynarki, jeansów, cygaretek, topu, białego T-shirtu i kardiganu. Są to ubrania, które charakteryzują się prostotą formy. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody i można zawsze nadać jej wyrazu poprzez dobór odpowiednich dodatków.

Dobrej jakości dodatki, które przetrwają lata

Minimalistka modowa stawia na dobrej jakości dodatki takie jak buty i torebki. Jeśli zapłacimy za nie troszkę więcej, to nie tylko przetrwają długie lata, ale też będą wygodne i z ich pomocą stworzymy nienaganne stylizacje.

Efektowna biżuteria

Minimalizm w modzie ma to do siebie, że trzeba jakoś przełamać prostotę form i kolorów. Biały T-shirt z beżową marynarką i cygaretkami zawsze wygląda poprawnie, ale co zrobić, aby nadać stylizacji pazura? Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po efektowną biżuterię. Ona wcale nie musi być wykonana z metali szlachetnych, ważne, aby wyglądała na drogą.

Selektywne podejście do trendów

Minimalistka modowa nie kupuje wszystkiego tylko dlatego, że jest modne. Potrafi świadomie wybierać te trendy, które jej pasują, są użyteczne i za chwilę nie staną się passe. Obecnie dobrym wyborem wydają się marynarki i koszule oversize, jak również gotowe sety, czyli zestawy ubrań wykonane z tego samego materiału.

Makijaż naturalny z delikatnym glow

Stylizacja obejmuje również makijaż. Ma on kluczowe znaczenie w przypadku sytuacji, gdy stawiamy na minimalizm w modzie. Osoby, którym bliskie jest takie podejście, z reguły wybierają makijaż naturalny z delikatnym glow.

Proste fryzury

Stylizację wieńczy prosta fryzura w postaci kucyka, niskiego koka czy fal na włosach, które sprawiają wrażenie naturalnych. Jeśli chcesz, możesz podkręcić swój outfit, postaw na efektowne akcesoria do włosów takie jak opaski czy spinki.