Dzień Matki

Dzień Matki już dziś – 26 maja, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że są wśród nas zapominalscy bądź ci wiecznie zajęci i zapracowani. Specjalnie dla nich mamy propozycje na prezenty last minute.

Dzień Matki – 26 maja

Dzień szczególny, bowiem świętują wszystkie mamy. Nie tylko w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. Na całym świcie pamiętają o kobietach, które poświęcają się dla swoich pociecha, obdarzając ich miłością. W ten wyjątkowy czas warto sprawić przyjemność mamie, pamiętając o jej święcie. Dla spóźnialskich przygotowaliśmy listę prezentów, które uda wam się zorganizować w iście ekspresowym tempie. Pora przyjrzeć się jej z bliska i wybrać coś, co wywoła uśmiech na twarzy mamy!

Bukiet kwiatów

Kwiaty są dobre na każdą okazję, także na Dzień Matki. Kobiety uwielbiają je dostawać, dlatego piękny bukiet będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy, że znajdziemy w pobliżu kwiaciarnię, gdzie floryści przygotują dla nas wyjątkowy bukiet. A dla miłośników natury zostają łąki, które w maju cudownie kwitną. Bukiet polnych kwiatów zrobi nawet większe wrażenie niż kwiaciarniania kompozycja. Zapewniamy, że z kwiatów ucieszy się każda mama, chyba że jest na nie uczulona… Wtedy poszukajmy czegoś innego, zdecydowanie bardziej bezpiecznego.

Wspólna kawa

Nie ma nic cenniejszego niż czas. Z okazji święta mamy poświęćmy chwilę, by pobyć z rodzicielką. Udajmy się na wspólną kawę do przytulnej kawiarni czy na spacer do parku. Porozmawiajmy, spędźmy miło czas. To zdecydowanie więcej znaczy niż drogie prezenty. Emocje są bezcenne, a my często zapominamy o bliskich, nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. Postarajmy się to zmienić i trochę więcej przebywać z mamą. W końcu mamę ma się tylko jedną.

Biżuteria

Która kobieta nie ucieszy się z nowej biżuterii? Taki prezent last minute nie może się nie udać. W każdym salonie z biżuterią znajdziemy coś atrakcyjnego dla kobiet w różnym wieku. Bransoletka, kolczyki czy łańcuszek to odpowiedni pomysł, szczególnie jeśli zależy nam na czasie. W wielu sklepach możemy liczyć na rabaty z okazji Dnia Matki czy specjalne kolekcje modnej biżuterii. Nic tylko wybierać!  Biżuteria srebrna wydaje się najlepszym wyborem. W związku z tym, iż jest wykonana z metalu szlachetnego, przetrwa długie lata. Ma też charakter uniwersalny. Srebro sprawdza się zawsze, niezależnie od okazji. Nie jest bowiem tak zobowiązujące jak złoto, które pasuje na większe uroczystości.  Srebrna biżuteria to dodatek, który twoja mama może założyć na spotkanie z koleżankami czy do pracy.  Nie będzie zatem leżał nieużywany w szkatułce.

Karta podarunkowa

mamyA dla osób, które kompletnie nie mają pomysłów i jakże cennego czasu polecamy karty podarunkowe. To doskonały sposób na prezent, który może nie jest oryginalny, ale niezwykle praktyczny. Osoba sama będzie mogła kupić sobie coś, o czym być może marzy. Karta do księgarni, drogerii czy sklepu odzieżowego będzie dla kobiety idealna. Dodatkowo możemy wybrać taką kwotę, jaka nam odpowiada. A nic nie szkodzi na przeszkodzie, by na takie zakupy w późniejszym terminie wybrać się razem z mamą.

Katarzyna Antos