Moda alergika

Jak skorygować proporcje sylwetki za pomocą ubrania?

Jak skorygować proporcje sylwetki za pomocą ubrania

Anastasiya Lobanovskaya

Figura klepsydry uchodzi za najbardziej pożądaną. Wynika to z faktu, iż oko ludzkie zostało tak skonstruowane, iż za atrakcyjne bierze to, co symetryczne. Jeśli jednak reprezentujesz inny typ sylwetki, nie masz powodów do niepokoju. Każda z nas jest piękna i wyjątkowa. W naszym artykule podpowiadamy, jak skorygować proporcje sylwetki za pomocą ubrania.

Spis treści:

  1. Jak skorygować proporcje sylwetki za pomocą ubrania? Ubrania dla gruszki
  2. Jak wyrównać proporcje sylwetki u stożka?
  3. Jak stworzyć klepsydrę z kolumny?
  4. Triki modowe dla jabłka
  5. Stylizacje dla wysokich kobiet

Jak skorygować proporcje sylwetki za pomocą ubrania? Ubrania dla gruszki

Typ sylwetki gruszka charakteryzuje się tym, że ma biodra szersze od ramion. Wiele kobiet odczuwa kompleksy z tego powodu, zresztą zupełnie niepotrzebnie. Gruszka to niezwykle atrakcyjny typ sylwetki, ponieważ krągłe biodra podkreślają naszą kobiecość. Na dodatek można bardzo prosto skorygować proporcje, przybliżając ją do klepsydry. Wystarczy tylko poszerzyć węższe ramiona, sięgając po bluzkę lub sukienkę z bufiastymi rękawami. Także marynarki z poszerzanymi ramionami potrafią zdziałać wiele dobrego dla gruszki.

Jak wyrównać proporcje sylwetki u stożka?

Stożek to typ sylwetki, który ma ramiona szersze od bioder. Aby przybliżyć go do klepsydry, należy zrównoważyć proporcje, dobierając szersze doły, które nadadzą objętości na wysokości bioder. Można tego dokonać, wybierając rozkloszowaną spódnicę lub sukienkę w kształcie litery A. Dobrze sprawdzą się też spodnie typu marchewki oraz takie, które mają guziki podkreślające biodra. Stożek może, a nawet powinien, sięgać po luźniejsze doły. W jego przypadku rurki i spódnice ołówkowe nie najlepiej zdają egzamin.

Jak stworzyć klepsydrę z kolumny?

Kolumna nie ma wyraźnego wcięcia w talii. W jej przypadku pas, ramiona i biodra są mniej więcej tej samej szerokości. Aby uzyskać efekt klepsydry, warto sięgnąć po sukienkę w kształcie litery A, która podkreśla biust, tworzy fajne wcięcie w talii i zaokrąglenie na biodrach. W przypadku kolumny sprawdzą się również jeansy typu slouchy, które u innych typów sylwetki nie zawsze wyglądają korzystnie.

Triki modowe dla jabłka

U jabłka również nie widać wyraźnie zarysowanej talii. Ten typ sylwetki ma wystający brzuszek, szczupłe nogi i nieco masywniejszą górę. W przypadku jabłka zaleca się sięganie po sukienki i tuniki obcinane pod biustem, które ładnie obrysowują sylwetkę. Triki modowe dla jabłka zakładają również noszenie wyrazistej, mocnej biżuterii.

Stylizacje dla wysokich kobiet

Wysokie kobiety mogą pozwolić sobie na falbanki oraz ubrania nadające objętości. W ich przypadku sprawdzają się kombinezony z nogawkami typu dzwony. Stylizacje dla wysokich kobiet powinny być wolne od przylegających, gładkich ubrań, ponieważ te nadmiernie podkreślają szczupłość sylwetki. Panie, które przypominają modelki z wybiegów, mogą natomiast bawić się wzorami, kolorami i eksperymentować z fasonami nadającymi objętości, które stały się ostatnio bardzo modne.