Jak pozbyć się kompleksów

Wiele z nas często żyje z bagażem przykrych wyobrażeń na własny temat, które z rzeczywistością w ogóle nie mają nic wspólnego. Jak pozbyć się kompleksów? Najlepiej odnosząc bezpośrednio do ich źródeł.

Jak rodzą się kompleksy?

Czy wiesz, że większość kompleksów rodzi się z powodu przykrych słów wypowiedzianych w przeszłości przez kogoś z naszego otoczenia. Lekarka ciągle wyzywała cię od chudzielców, przez co źle czujesz się w swoim ciele, nosisz ubrania oversize i na nic nie rozbierzesz się na plaży.

Złośliwe koleżanki

Koleżanka powiedziała, że mężczyzna nie pies i na kości nie poleci, przez co wstydzisz się tego, że masz szczupłą sylwetkę i brakuje ci krągłości. Ich brak tuszujesz odpowiednim strojem i za nic w świecie nie dasz się namówić do noszenia czegoś bardziej dopasowanego.

Zazdrosny kolega

Twój kolega ze studiów powiedział parę przykrych słów na temat twoich pośladków, od tamtej pory nie chcesz ich pokazywać światu, nosząc cokolwiek obcisłego.  Wybierasz same luźniejsze kroje.

Strach przed kompromitacją wywołany przez kiepską nauczycielkę

Nauczycielka wyśmiewała twoje odpowiedzi na forum klasy, od tamtej pory boisz się wypowiadać własne zdanie. Nawet jak znasz odpowiedź na pytanie, nie udzielisz jej, bo boisz się kompromitacji.

Twoja babcia ciągle cię krytykowała za to, jak się czeszesz, przez co nie lubisz, gdy ktoś dotyka twoich włosów, bo uważasz, że są brzydkie i za chwilę usłyszysz coś kąśliwego.

Ludzie leczący własne kompleksy krytykują najmocniej

Tak naprawdę większość naszych kompleksów wynika ze złośliwości osób trzecich. One często nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. Lekarka zazdrościła ci szczupłej sylwetki, bo sama miała sporą nadwagę. Koleżanka była od ciebie dużo brzydsza, ale próbowała się dowartościować twoim kosztem. Nauczycielka była po prostu chamska, a babcia mogła mieć całe życie liche włosy i zwyczajnie ci zazdrościła pukli pozwalających na liczne upięcia.

Ludzka zazdrość

Aby pozbyć się kompleksów, warto uświadomić sobie, ile chamstwa drzemie w innych ludziach. Musisz mieć świadomość, że krytyczne uwagi pod twoim adresem tak naprawdę mogą być wyrazem zazdrości. Masz świetne pośladki, ale nie zwracasz uwagi na kolegę z roku, więc ten cię atakuje. Mężczyznom podoba się twoja kobieca, szczupła figura, dlatego koleżanki są wobec siebie tak zgryźliwe.

Częściej krytykują cię inne kobiety

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tak naprawdę mężczyźni krytykują cię rzadko albo wcale, podczas gdy najwięcej kąśliwych uwag wypowiadają inne kobiety. Często zaniedbane, wyglądające nieciekawie, które próbują ci  dokopać z czystej zawiści.

Zwróć uwagę na to, jak najczęściej odbierają cię ludzie. Zapewne wielu z nich cię komplementuje za urodę, inteligencję, wiedzą i dobre serce. Uwierz, że mówią ci prawdę. Nikt cię nie okłamuje, by poprawić ci nastrój.

Każdemu podoba się co innego

Poza tym pamiętaj, że każdemu podoba się coś innego. Zwróć uwagę, że gdy sklep internetowy pokazuje na Instagramie pięć sukienek, to każdej komentującej kobiecie podoba się inna. Nie inaczej jest z naszą urodą. Każdy mężczyzna ma swój wzorzec kobiecego piękna. Hierarchia poszczególnych cech także układa się różnie u poszczególnych facetów. Jeden będzie patrzył na duży biust, a inny cenił szczupłe, długie nogi, jeszcze innego kręcą pośladki o ściśle określonym kształcie.