Życie z alergią

Jak się rozbudzić w pochmurny poranek?

Jak się rozbudzić w pochmurny poranek

Wiele z nas cierpi z powodu jesiennego przesilenia. Dzień staje się coraz krótszy, coraz szybciej zapada zmrok, a tym samym nasz organizm zwiększa produkcję melatoniny, zwanej też hormonem snu. W rezultacie brakuje nam energii i ciągle chodzimy ospali. Jak się rozbudzić w pochmurny poranek?

Zielona herbata

Jest dużo zdrowsza od kawy, a mimo to zawiera teinę o właściwościach zbliżonych do kofeiny. Zielona herbata pobudza i dodaje energii. Jednocześnie dostarcza organizmowi antyoksydantów zwalczających wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się organizmu.  Zielona herbata, w przeciwieństwie do kawy, nie wypłukuje z organizmu magnezu, przez co nie grożą nam skurcze.

Energetyczne śniadanie

Od tego, co zjesz na śniadanie, zależy, czy będziesz mieć dość energii na pracę i inne obowiązki. Warto zadbać o to, aby pierwszy posiłek był pożywny i zdrowy. Owsianka z dodatkiem borówek czy banana dodaje energii, ale też dostarcza witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pamiętaj, aby nigdy nie rezygnować ze śniadania.

Aromatyczna kąpiel

Kup sobie olejek do kąpieli z dodatkiem cytrusowego olejku eterycznego. Zapach limonki poprawi ci nastrój, wykazuje bowiem działanie antydepresyjne, ponadto orzeźwi cię i rozbudzi. Z jego pomocą będziesz mogła stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Ulubione perfumy

Otulając się swoim ulubionym zapachem, wprawiasz się w błogi nastrój. Dlatego też w pochmurne dni nie żałuj sobie ulubionych perfum i spryskaj nimi strategiczne części ciała. Zapach, który będzie się uwalniał w ciągu dnia, przypomni ci o dobrych rzeczach.

Ulubiony makijaż

Makijaż potrafi zdziałać cuda. Każda z nas lubi zadbać o siebie. Poświęć sobie trochę czasu z samego rana, wykonując staranny make-up przy użyciu ulubionych kosmetyków. Lubisz szare oko i czerwone usta? Pomaluj się właśnie tak. Wykonywanie makijażu uspokaja, ale też rozbudza.

Załóż ulubioną sukienkę i botki

Tak naprawdę strój także ma znaczenie. Gdy ubierzesz się odpowiednio i wyglądasz jak milion dolarów, od razu czujesz przypływ pozytywnej energii, której jesienną porą tak bardzo potrzebujesz.

Puść sobie ulubioną muzykę

Jeśli specyfika twojej pracy tylko na to pozwala, puść sobie ulubioną muzykę. Przy jej akompaniamencie zrealizujesz swoje zadania, unikając popełnienia błędów. Niestety, ospałość sprzyja pomyłkom.

Dobre, jasne światło

Zadbaj o to, aby w biurze mieć jasne, dobre światło, które rozbudza, ponieważ doskonale imituje warunki dobrego nasłonecznienia. W rezultacie pracuje się wówczas lepiej. Światło nie może być jednak zbyt jasne, bo zmęczy oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *