Coraz popularniejsze stają się pędzle do makijażu. Dziś można kupić komplet niemal w każdej drogerii. Do niedawna królowały jednak pacynki, gąbki i własne palce. Dlaczego warto kupić pędzle do makijażu.

Coraz popularniejsze stają się pędzle do makijażu. Dziś można kupić komplet niemal w każdej drogerii. Do niedawna królowały jednak pacynki, gąbki i własne palce. Dlaczego warto kupić pędzle do makijażu.

Pacynki są mało praktyczne przy makijażu oka

Pacynki chętnie dołączane do cieni do powiek nie najlepiej sprawdzają się w swojej roli. Po pierwsze, możesz nimi tylko dobrze nałożyć produkt na powiekę ruchomą, nie uzyskasz nimi ładnych przejść pomiędzy poszczególnymi cieniami. Po drugie, pacynki zjadają sporo cienia, ten po prostu się w nie wbija. Po trzecie, z reguły mają tylko dwa końce, a więc przy nakładaniu większej liczby cieni do powiek nie uzyskasz czystego koloru. Po czwarte, te gąbeczki lubią odpadać. Tylko pędzlami – płaskimi do nakładania cienia na powiekę ruchomą i puchatymi do rozcierania, uzyskasz piękne przejścia między poszczególnymi kolorami. Jeśli zależy ci na dymku, zainwestuj w stosowne akcesoria.

Szminka nakładana palcem jest niehigieniczna

Wiele kobiet traktuje pędzel do pomadki jako najbardziej zbędny gadżet w wyposażeniu swojej kosmetyczki. Jeśli masz szminkę np. w postaci paletki, nie sztyftu, to musisz zaopatrzyć się w pędzel. Nanoszenie pomadki na wargi za pomocą palca jest bowiem niehigieniczne. Pamiętaj, że pod paznokciami gromadzą się liczne bakterie.

Gąbki do podkładu i pudru są niehigieniczne

Ostatnio zapanowała moda na wklepywanie podkładu jajkowatą gąbką i na oprószaniu twarzy gąbką lub dołączonym do pudru puszkiem. To błąd. Takie akcesoria zbierają bakterie i martwy naskórek. Przez to, że posiadają pory, nie dopierzesz ich ani nie zdezynfekujesz w należyty sposób. W związku z tym podkład najlepiej nakładać płaskim pędzlem typu flat top, a puder dużym, puchatym pędzlem. Włosie zawsze dokładnie domyjesz i zdezynfekujesz.

Pędzel pozwala uzyskać profesjonalny efekt

Tylko przy pomocy pędzli uzyskasz profesjonalny efekt konturowania twarzy, smoky eyes z prawdziwego zdarzenia, a podkład i puder będą wklepane w naturalny sposób. Nie ma nic gorszego niż tapeta odznaczająca się na twarzy. Przy pomocy pędzli nałożysz dokładnie tyle produktu, ile potrzebujesz, by nie wyglądać karykaturalnie, lecz naturalnie.