makijaż alergika

Uczulenia to prawdziwa zmora naszych czasów, niestety, wiele wskazuje na to, iż odsetek osób dotkniętych tą przypadłością będzie wzrastał. Zdiagnozowano u ciebie alergię? Nie rezygnuj z makijażu! Odpowiednio dobrane kosmetyki stanowią klucz do sukcesu. Firmy dostrzegły najnowsze trendy i coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Na półkach w drogerii obok tradycyjnych podkładów można znaleźć fluidy hipoalergiczne. Na czym polega ich fenomen?

Podkład dla alergika

Podkłady opracowane z myślą o skórze wrażliwej i alergicznej bazują na naturalnych pigmentach. Fluid nie powinien zawierać komponentów zapachowych, ponieważ te nierzadko wykazują działanie drażniące. Firmy kosmetyczne wprowadzenie podkładu hipoalergicznego poprzedzają stosownymi badaniami. Testy in vitro odgrywają niezwykle istotną rolę przy wstępnej ocenie bezpieczeństwa kosmetyku, ale ich wyniki nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż komórki skóry inaczej zachowują się w otoczeniu tkankowym (żywym organizmie) niż w hodowli komórkowej. Nasze ciało przypomina wielkie laboratorium biochemiczne. To, w jakim kierunku przebiega dana reakcja, zależy od wielu czynników. W hodowli komórkowej nie jesteśmy w stanie w pełni odzwierciedlić skomplikowanej sieci współzależności. Oczywiście, nie należy lekceważyć znaczenia testów laboratoryjnych, warto do nich podchodzić w sposób racjonalny.

Firmy kosmetyczne, którym zależy na uzyskaniu wiarygodnych wyników, często zapraszają do udziału w badaniach ludzi, którzy zmagają się z określonymi problemami dermatologicznymi. Ich opinia jest niezwykle cenna, ponieważ powstaje w oparciu o reakcję skóry na nowo opracowany podkład czy krem. Na kolorowych kartonikach, w których znajdują się kosmetyki, często możemy przeczytać, iż 82% kobiet zauważyło poprawę stanu cery. Tego typu dane pochodzą z testów przeprowadzonych na ochotniczkach. Warto jednak pamiętać, iż polskie prawo nie definiuje, czym jest kosmetyk hipoalergiczny. Brak jasnych regulacji dla niektórych przedsiębiorstw stanowi ogromną pokusę i stwarza warunki do nadużyć.

makijaż alergika

Zalety kosmetyków mineralnych

Chcesz zredukować ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji do minimum? Przyjrzyj się ofercie firm produkujących dermokosmetyki i minerały. Te ostatnie charakteryzują się nietypową formułą. Dla wielu kobiet zamiana płynnego fluidu na podkład w formie sypkiej stanowi nie lada wyzwanie. Zanim wypracujesz własną metodę aplikacji proszku, minie trochę czasu. Pomimo niedogodności warto jednak dać szansę minerałom, ponieważ łagodnie obchodzą się z problematyczną cerą. Ich nietypową formułę z pewnością docenią alergicy oraz osoby, które zmagają się z trądzikiem. To niewiarygodne, jak wiele dobrego potrafią zdziałać odpowiednio dobrane kosmetyki kolorowe.

Podkład mineralny posiada wiele zalet. Producenci oferują nam wiele odcieni różniących się wykończeniem. Od lat narzekasz, że w drogerii nie ma jasnego fluidu? Wśród minerałów z pewnością znajdziesz odcień idealnie dopasowany do twojej cery. Firmy oferują nam bardzo jasne podkłady, które zawierają chłodne, ciepłe i neutralne tony. Nie wiesz, który z nich będzie współgrał z twoją karnacją? Na początek zamów zestaw próbek. Ich cena nie należy do wygórowanych, a proszek zawarty w woreczku strunowym wystarczy na kilka aplikacji. Na korzyść minerałów przemawia ich wydajność. W przypadku cery tłustej, która w ciągu dnia wymaga poprawek, przeciętny podkład sięga dna po upływie 9 miesięcy. Właścicielki cery suchej i normalnej będą korzystały z jego dobrodziejstw nieco dłużej.

Minerały stanowią wybawienie dla osób, które zaciekle walczą z niedoskonałościami. Nie obciążają skóry, dzięki nim wypryski goją się szybciej. Podkłady do cery tłustej i mieszanej zawierają tlenek cynku, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne. W związku z tym, iż w minerałach na próżno szukać wody, można je przechowywać przez wiele miesięcy. Z tradycyjnymi podkładami, mimo iż są konserwowane, musimy rozstać się po upływie 6-12 miesięcy od otwarcia. Osoby, które nakładają cienką warstwę kosmetyku, często wyrzucają do kosza opakowanie zawierające znaczną ilość kosmetyku. W przypadku minerałów możesz zapomnieć o marnotrawstwie.