Zimą szczególnie dbaj o skórę

By przez długie lata cieszyć się młodzieńczym wyglądem i zdrową skórą, trzeba odpowiednio o to zadbać. Cerę i skórę należy pielęgnować. Szczególnie zimą, gdy narażona jest na gwałtowne zmiany temperatur oraz suche powietrze.

Idealny krem

Kremy na chłodne zimowe dni powinny być bardziej gęste i tłuste od tych stosowanych latem. Ich celem jest bowiem nie tylko osłona skóry, ale także ochrona przed utratą wody. Dotyczy to zarówno pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała.

Na niskie temperatury i chłodny wiatr najbardziej odpowiednie są więc specjalne kremy ochronne, które w swoim składzie mają więcej składników tłuszczowych. Dzięki nim na powierzchni skóry tworzy się osłaniająca warstwa, której szczególnie potrzebuje cera sucha, wrażliwa i delikatna. Każdy krem zawiera także wodę, która musi odparować. Im dłużej odczekamy z wyjściem z domu po jego nałożeniu, tym większą będziemy mieć pewność, że już to się udało.

Jeśli skóra zaczyna piec i robi się chropowata należy sięgnąć po specjalne preparaty z ceramidami i lipidami, które bez problemu znaleźć można w aptekach.
DR