MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Zatrucie metalem


Zatrucie metalem

Skąd wiadomo, że nasze dolegliwości mogą świadczyć o takim zatruciu? W jaki sposób metale szkodzą? I jak można je usunąć z organizmu?

Sporo kobiet, szczególnie w wieku menopauzalnym, przyjmuje tabletki z dodatkiem żelaza. Wiemy, że rozsądne dawkowanie to podstawa – żelazo niszczy zęby, ale ten suplement diety miewa w składzie zaskakująco wysoki poziom siarczanu glinu.

Aluminium i rtęć występuje w szczepionkach (rtęć również w morskich rybach, np. używanych do sushi), a wiele metali ciężkich zawierają leki, produkty higieny osobistej, kosmetyki, zioła ajurwedyjskie czy chemikalia przemysłowe.

Ads code goes here

Jak zdiagnozować zatrucie?

To, ile metalu dostało się do naszego organizmu możemy sprawdzić laboratoryjnie – zostawiając do badań próbkę krwi, włosów czy moczu.
Samo badanie krwi nie jest w stanie dokładnie określić poziomu toksyczności metali w organizmie. Wiele metali szybko przechodzi bowiem z krwi do tkanek, gdzie mogą się odkładać powodując poważne długotrwałe problemy zdrowotne, np.

  • żelazo – choroby serca
  • aluminium – odkładające się w tkance mózgu może powodować Alzheimera lub prowadzić do stanów obłędu
  • rtęć – wykryta w mózgu może powodować zaburzenia dające objawy autyzmu
  • odkładanie się metali w kościach może zakłócać produkcję czerwonych krwinek, a nawet białych

Zatrucie metalem

Odtruwanie organizmu

w tym przypadku powinno być czymś więcej niż oczyszczeniem jelit ze złogów (dieta wysokobłonnikowa, ryżowa oczyszczająca itp. nie są tu wystarczające); pozbycie się metali z organizmu to długotrwałe leczenie, w przypadku wielu metali (np. ołowiu, rtęci, arsenu, chromu, aluminium, kobaltu, manganu, niklu, selenu, cynku, cyny, talu) z zastosowaniem chelatacji – nieoperacyjnej metody wykorzystywanej w wielu krajach do leczenia miażdżycy.

Następuje rozpuszczanie blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, co również eliminuje źródło wolnych rodników. Za pomocą kroplówki wprowadza się do organizmu substancję, która usuwa metale i wapń z blaszek miażdżycowych, co powoduje oczyszczenie naczyń krwionośnych, także ze złogów lipidowo-cholesterolowych. Chelatację stosuje się najczęściej w profilaktyce zawału mięśnia sercowego, po przebytym lub zagrażającym udarze mózgu czy w bólach niedokrwiennych kończyn.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij