MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Zabiegi z tlenem hiperbarycznym – bezpieczne i skuteczne


Zabiegi z tlenem hiperbarycznym

Tlen jest nam do życia koniecznie niezbędny. Jednak stale wzrastająca ilość zanieczyszczeń sprawia, że oddychamy powietrzem coraz gorszej jakości, a co za tym idzie – nasz organizm cierpi z powodu niedoboru tlenu.

Aby temu zapobiec i dostarczyć komórkom jego wystarczającą ilość, warto udać się na zabieg z tlenem hiperbarycznym.

Niedobory tlenu są bardzo niekorzystne dla naszego organizmu. Pogarsza się ogólne samopoczucie, pojawia się chroniczne zmęczenie, niewydolność układu krążenia, problemy ze skórą* – staje się ona ziemista, przesuszona, niezdrowa. To również brak odpowiedniego poziomu tlenu w komórkach może przyczynić się do *powstawania i nawracania alergii. Właściwe dotlenienie ma duże znaczenie przy zwalczaniu procesów starzenia i przywracania skórze jędrności, nawilżenia i blasku.

Ads code goes here

Czym jest tlen hiperbaryczny?

W powietrzu, którym oddychamy, znajduje się 21% tlenu. Tylko jego niewielka ilość przenika przez skórę i dostaje się do komórek, by je właściwie odżywić. Tlen hiperbaryczny to medyczny tlen w czystej postaci (100%) podawany pod zwiększonym ciśnieniem (hiperbarycznym). Dzięki tak skoncentrowanej dawce i wysokiemu ciśnieniu dociera on do głębokich warstw skóry, aktywując metabolizm komórek. Efekty widać niemal natychmiastowo, gdyż skóra nabiera lepszego kolorytu, staje się bardziej nawilżona, gładka i elastyczna. Z czasem znikają także zmarszczki i poprawie ulega kondycja skóry.

Zabiegi z tlenem hiperbarycznym

72e81c3c23dfe4fca0fe5b44df6e825bTlenu hiperbarycznego używa się pod kątem kilku różnych zabiegów. Ich zaletą jest zastosowanie technologii bezigłowej i bezbolesnej – specjalna głowica wtłacza tlen pod dużym ciśnieniem bezpośrednio do skóry. Taki „zastrzyk” hiperbaryczny wykonuje się najczęściej tam, gdzie występują zmarszczki. Razem z tlenem można podać kwas hialuronowy dla zwiększenia efektów. Kolejnym zabiegiem jest wykorzystanie tlenu hiperbarycznego do rozpylenia go na twarzy. Dodatkiem do tej kuracji może być serum (witaminowe lub przeciwzmarszczkowe w zależności od indywidualnych potrzeb). Popularnym zabiegiem jest także detoks, czyli oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i toksyn za pomocą masażu przez podciśnienie.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij