KOSMETYKI Życie z alergią

Zabiegi z tlenem hiperbarycznym – bezpieczne i skuteczne

Zabiegi z tlenem hiperbarycznym

Aby temu zapobiec i dostarczyć komórkom jego wystarczającą ilość, warto udać się na zabieg z tlenem hiperbarycznym.

Niedobory tlenu są bardzo niekorzystne dla naszego organizmu. Pogarsza się ogólne samopoczucie, pojawia się chroniczne zmęczenie, niewydolność układu krążenia, problemy ze skórą* – staje się ona ziemista, przesuszona, niezdrowa. To również brak odpowiedniego poziomu tlenu w komórkach może przyczynić się do *powstawania i nawracania alergii. Właściwe dotlenienie ma duże znaczenie przy zwalczaniu procesów starzenia i przywracania skórze jędrności, nawilżenia i blasku.

Czym jest tlen hiperbaryczny?

W powietrzu, którym oddychamy, znajduje się 21% tlenu. Tylko jego niewielka ilość przenika przez skórę i dostaje się do komórek, by je właściwie odżywić. Tlen hiperbaryczny to medyczny tlen w czystej postaci (100%) podawany pod zwiększonym ciśnieniem (hiperbarycznym). Dzięki tak skoncentrowanej dawce i wysokiemu ciśnieniu dociera on do głębokich warstw skóry, aktywując metabolizm komórek. Efekty widać niemal natychmiastowo, gdyż skóra nabiera lepszego kolorytu, staje się bardziej nawilżona, gładka i elastyczna. Z czasem znikają także zmarszczki i poprawie ulega kondycja skóry.

Zabiegi z tlenem hiperbarycznym

72e81c3c23dfe4fca0fe5b44df6e825bTlenu hiperbarycznego używa się pod kątem kilku różnych zabiegów. Ich zaletą jest zastosowanie technologii bezigłowej i bezbolesnej – specjalna głowica wtłacza tlen pod dużym ciśnieniem bezpośrednio do skóry. Taki „zastrzyk” hiperbaryczny wykonuje się najczęściej tam, gdzie występują zmarszczki. Razem z tlenem można podać kwas hialuronowy dla zwiększenia efektów. Kolejnym zabiegiem jest wykorzystanie tlenu hiperbarycznego do rozpylenia go na twarzy. Dodatkiem do tej kuracji może być serum (witaminowe lub przeciwzmarszczkowe w zależności od indywidualnych potrzeb). Popularnym zabiegiem jest także detoks, czyli oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i toksyn za pomocą masażu przez podciśnienie.

Tlenoterapia

Dodatkiem dla zabiegów z tlenem hiperbarycznym często jest tlenoterapia – oddychanie czystym tlenem dostarczanym bezpośrednio do nosa za pomocą rurki (tzw. kaniuli). Tlenoterapia również ma zbawienny wpływ na cały organizm. Pomaga się odstresować, dotlenić mózg, zwiększyć procesy przemiany materii oraz wspomaga opóźniać procesy starzenia – a więc jest idealnym uzupełnieniem zabiegów z tlenem wykonywanych na skórze.

Dla kogo tlen?

Zabiegi z tlenem hiperbarycznym Zabiegi tlenowe są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Szczególnie polecane są dla tych, którzy mają różnego rodzaju problemy ze skórą. Dla osób ze skórą zniszczoną i przesuszoną, z problemami skórnymi, po różnego rodzaju zabiegach nadwyrężających kondycję skóry, dla osób z pierwszymi oznakami starzenia oraz o skórze starzejącej się i słabo regenerującej. Będą znakomitą kuracją dotleniającą dla palaczy czynnych i biernych oraz osób przebywających na co dzień w miejscach wysoko zanieczyszczonych – np. centrach miast. Zabiegi są bezpieczne, nie posiadają skutków ubocznych ponieważ wykorzystuje się przy nich czysty tlen medyczny. Przed skorzystaniem z takiej usługi wystarczy konsultacja lekarza.

Tlen hiperbaryczny jest już od lat wykorzystywany w medycynie, przy leczeniu różnego rodzaju chorób i urazów. Od niedawna rynek kosmetologiczny zaczął doceniać i stosować cudowne odmładzające właściwości tego związku dla skóry. Tlen jest naturalny, bezpieczny i skuteczny, więc warto się bliżej nim zainteresować.

(M.Borowik)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *