MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Wciąż trudno o ulgę w alergiach sezonowych


Wciąż trudno o ulgę w alergiach sezonowych

Objawy alergii sezonowej z roku na rok zaostrzają się. Amerykańskie badania z marca 2010 r. pokazują, że 60% alergików ma problemy wiosną z nieżytem oczu, bólem zatok i gardła, różnymi dusznościami. Co 5 osoba cierpiąca na alergie sezonowe ma tak silne objawy, że nie chodzi do pracy.

Żadna metoda radzenia sobie z objawami alergii – zapobieganie, przyjmowanie leki na receptę czy wspomagających – bez recepty nie była całkowicie skuteczna w łagodzeniu alergii. Nie brano tu pod uwagę wpływu immunoterapii.

Mimo milionów dolarów wydanych na marketing bezpośredni do konsumentów, obietnica natychmiastowej ulgi przy objawach alergii sezonowej rzadko jest dotrzymana.

Ads code goes here

Alergie sezonowe

mają wpływ na wszystkie partie górnych dróg oddechowych oraz oczy – ale okazuje się, że aż u 60% alergików, którzy korzystali z porady lekarza w alergii sezonowej nastąpiła poprawa stanu zdrowa i wizyta została oceniona jako bardzo cenna pomoc w leczeniu.

Kwiecień i maj są najgorszymi miesiącami dla alergików zmagających się z alergiami sezonowymi. U badanych Amerykanów 79% problemów z alergią sezonową była spowodowana pyleniem, 59% – przez trawy, 54% przez ambrozję, a 52% pyleniem drzew. Co czwarty badany miał alergię na każdy z tych alergenów.

Tylko 40% alergików w poprzednim sezonie pylenia udało się skutecznie zwalczyć symptomy alergii.

Wśród objawów występowało najczęściej szczypanie oczu – u 87% badanych, kichanie u 80%, nieżyt nosa u 77%.

Co jest najbardziej skuteczne w zapobieganiu objawom?

Wciąż trudno o ulgę w alergiach sezonowychPołowa badanych alergików stwierdziła, że sezonowa alergia zbytnio uprzykrza im codzienne życie – eliminując z uprawiania sportu, podejmowania różnych aktywności na powietrzu, powoduje kłopoty ze snem, zebraniem myśli, koncentracją, eliminuje z życia towarzyskiego i utrudnia relacje partnerskie.

Najczęściej stosowaną metodą było unikanie alergenów (przez 74% badanych alergików), 70% przyjmowało leki bez recepty, a 59% – na receptę.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij