Alergie skórne

Ubrania dla alergika na zimę

Ubrania dla alergika na zimę

Zima zadomowiła się u nas na dobre. Przez najbliższe dni będą nam dokuczały mrozy. Ocieplenie nie pojawi się w najbliższym czasie, warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Przedstawiamy ubrania dla alergika na zimę.

Gruby sweter z wiskozy

Alergicy powinni unikać swetrów wykonanych z prawdziwej wełny. Należy ona bowiem do często spotykanych alergenów. Może też podrażniać skórę atopową i alergiczną. Na szczęście dziś nie wszystkie swetry wykonuje się z włókien pochodzenia zwierzęcego. Coraz popularniejsze stają się grube swetry wykonane z wiskozy. To naturalny materiał pochodzenia roślinnego, który jest bardzo miły w dotyku.

Ciepły płaszcz

Kiedyś nasze babcie nosiły wełniane płaszcze, w świąteczne dni przywdziewały futra. Jedno i drugie rozwiązanie nie jest najlepsze dla alergika. Wełniane płaszcze to źródło potencjalnych alergenów. Z kolei na prawdziwym futrze namnażają się roztocza, a na sztucznym osadza się kurz zawierający te małe pajęczaki.  Najlepiej sięgnąć po płaszcz wykonany z poliestru, który bez trudu wypierzesz w zwykłej pralce. To ważne, aby moc pozbyć się z jego powierzchni potencjalnych alergenów. Płaszcze, które czyści się chemicznie nie do końca mogą sprawdzić się w przypadku alergika.

Sukienka dzianinowa

Zimą nie musisz rezygnować z sukienek, jeśli lubisz je nosić. Najlepiej sięgnąć po te dzianinowe. Są ciepłe i bardzo ładne.  Sukienki dzianinowe nie powinny być wykonane z naturalnej wełny. Alergicy mogą sięgnąć po te uszyte z wiskozy, która ostatnio zyskuje coraz większą popularność w przemyśle tekstylnym i jest dostępna w popularnych sieciówkach.

Rajstopy 100 DEN

Przy mrozach rajstopy 100 DEN wydają się absolutnym minimum. Cieńsze mogą doprowadzić do nadmiernego ochłodzenia organizmu i przeziębienia. Poza tym grożą odmrożeniami, które objawiają się w postaci zaczerwienionej skóry. Rajstopy warto jednak przepłukać przed pierwszym użyciem, ponieważ  w procesie produkcji mogły przedostać się do nich potencjalne alergeny.

Czapka lub kaszkiet

Postaw na czapkę wykonaną z wiskozy z domieszką poliestru lub elastanu. Takie nakrycia głowy nie są wprawdzie tak ciepłe jak wełniane, ale te drugie mogą uczulać, a wiskoza raczej nie powoduje reakcji alergicznych. Ponadto jest bardzo przyjemna w dotyku i nie podrażnia skóry.

Ciepły szalik

Najlepiej sięgnąć po ten wykonany z wiskozy z domieszką tworzywa sztucznego. Wełniane  są niewskazane z tego samego powodu co powyżej. Zawierają bowiem dość silne alergeny.

Rękawiczki

Unikaj tych skórzanych, ponieważ ich wytrawianie odbywa się z użyciem substancji, które mogą podrażniać skórę alergiczną. Wełniane mogą uczulać, najlepiej sprawdzą się wiskozowe z dodatkiem jakiegoś tworzywa sztucznego. Rękawiczki też warto przeprać przed pierwszym użyciem, ponieważ mogą zawierać resztki smarów z linii produkcyjnej o działaniu alergizującym.

Bluzki z długim rękawem

Gdy za oknem temperatura spada poniżej zera, warto zaopatrzyć się w bluzki z długim rękawem. Polecamy te z wiskozy i bawełny. Są przewiewne i dobre dla skóry atopowej oraz alergicznej. Zapewniają jej prawidłową cyrkulację powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0