KOSMETYKI Życie z alergią

Jak wybrać odpowiedni rozświetlacz?

Jak wybrać odpowiedni rozświetlacz

Alergiczka także pragnie wyglądać pięknie. Nic tak nie odejmuje lat i nie nadaje świeżości twarzy jak rozświetlona cera. Niestety, nie każda z nas potrafi wybrać odpowiedni rozświetlacz. Okazuje się jednak, że każda może korzystać z jego dobrodziejstw. Jak wybrać odpowiedni rozświetlacz?

Jaki efekt rozświetlenia chcesz uzyskać?

Na rynku mamy trzy główne grupy rozświetlaczy, które dają odmienny efekt końcowy. Jeśli chcesz uzyskać mocną taflę, sięgnij po rozświetlacz w płynie. Zapewnia on intensywny efekt glow. Sprawdzi się podczas zabaw karnawałowych, sesji zdjęciowych i wesela. Jeśli chcesz uzyskać średnie glow, sięgnij po typowy rozświetlacz w kamieniu. Natomiast dla pań, które cenią sobie subtelny efekt i pragną jedynie delikatnie zmiękczyć rysy twarzy, proponujemy mineralny podkład rozświetlający. Jest on bezpieczny dla alergiczek, nie powoduje zmian trądzikowych, lecz przyspiesza wysychanie istniejących pryszczy.

Jak wybrać odpowiedni odcień rozświetlacza?

Jeśli twoja cera jest żółta, oliwkowa lub brązowa, stawiaj na ciepłe odcienie. W twoim przypadku sprawdzi się klasyczne, żółte złoto oraz rozświetlacze z miedzianymi tonami. Dobrze wyglądać będą też te ciemniejsze, ocierające się o brązowe tony. Dla cery chłodnej, bladoróżowej polecamy rozświetlacze różowe i srebrne. Zapewniają one efekt królewny Śnieżki.

Gdzie nakładać rozświetlacz?

Rozświetlacz aplikujemy na szczyty kości policzkowych. Jeśli masz pierwsze zmarszczki mimiczne, to nałóż go pod nimi, na obszarze wolnym od bruzd i załamań. Drobinki odbijające światło lubią bowiem wchodzić w zmarszczki, okrutnie je podkreślać, dodając nam lat. Tego efektu można jednak uniknąć, pamiętając o powyższej zasadzie podczas aplikacji produktu. Niektórzy nakładają też rozświetlacz na linię biegnącą pośrodku nosa i nad łukiem Kupidyna (nad serduszkiem na górnej wardze).

Czym nakładać rozświetlacz?

Rozświetlacz w płynie nakładamy płaskim pędzelkiem do podkładu lub palcami. Ten w proszku lub w kamieniu przy użyciu dużego pędzelka do blendowania cieni do powiek. Można to też zrobić palcem wskazującym, od razu rozcierając produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *