Dermokosmetyki - co warto o nich wiedzieć
Adobestock, grafika dostarczona przez partnera

Po dermokosmetyki sięgamy z różnych powodów, ale często wówczas, gdy nasza skóra wykazuje określone problemy. Dermokosmetykiem możemy skutecznie zwalczyć trądzik, poradzić sobie z alergią, czy nieprzyjemnym zaczerwienieniem. Skąd tak duża popularność dermokosmetyków? Ich skuteczność sprawia, że coraz częściej wypierają standardowe kosmetyki z drogerii.

Co to są dermokosmetyki i kiedy po nie sięgać?

Chcesz zacząć stosować dermokosmetyki, ale nie masz pewności, czy to jest dobre rozwiązanie dla Twojej skóry? Dowiedz się zatem, kiedy i czy warto sięgać po dermokosmetyki, a następnie udaj się na zakupy.

Zacznijmy od podstaw, czyli wytłumaczenia, czym tak właściwie są dermokosmetyki. Otóż są to produkty sprzedawane głównie w aptekach, ale nie tylko, po które sięgają osoby z mniej lub bardziej nasilonymi problemami skóry. Tworzy się je z udziałem specjalistów, np. lekarzy dermatologów lub biochemików, którzy na podstawie rzetelnych informacji, a także doświadczenia i posiadanej wiedzy, dobierają takie składniki kosmetyków, które są właściwe.

W praktyce dermokosmetyki są preparatami wykazującymi się niebywałą skuteczności i delikatnym składem, różniącym je od klasycznych kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Na jakie problemy skórne najczęściej stosuje się dermokosmetyki? Przede wszystkim ułatwiają radzenie sobie z licznymi niedoskonałościami, ale również minimalizują oznaki alergii, trądziku, czy egzemy. Wiele osób to właśnie dzięki nim powróciło do całkowitego zdrowia, a w rezultacie cieszy się z posiadania pięknej i zdrowej skóry.

Dermokosmetyki, kosmoceutyki, a może kosmetyki apteczne? Dowiedz się więcej o tych produktach!

Wyżej wymienione produkty opisywane są często, jako preparaty specjalistyczne, dedykowane określonym rodzajom skóry i leczenia pojawiających się stanów zapalnych. Dermokosmetyki, choć często znajdują się w asortymencie aptek, nie powinny być jednak mylone z lekami, z którymi bądź co bądź nie mają zbyt wiele wspólnego.

Ich wyznacznikiem jest po prostu zastosowanie niektórych ze składników leczniczych. Zawierają bowiem między innymi substancje przeciwutleniające, peptydy, czynniki przeciwzapalne, ale również środki o działaniu rozjaśniającym, czy ceramidy, pantenol, bądź kinetynę.

Niektóre z dermokosmetyków mogą ponadto zawierać również witaminy A, E, C, czy też α-hydroksykwasy i β-hydroksykwasy, które mają istotny wpływ na strukturę i funkcję skóry.

Takich składników nie znajdziesz w pierwszym, lepszym kosmetyku, którego działanie można określić raczej jako upiększające, czy też pielęgnujące.

Dermokosmetyki, a unikalna formuła, co należy wiedzieć?

Wielu ekspertów zgodnie twierdzi, że dermokosmetyki to niejako unikalna kategoria produktów do wszechstronnej pielęgnacji skóry. Wiele z nich wykazuje bardzo indywidualnie dobrane działanie, ale co ważne skuteczne oraz wyjątkowo aktywne. W przypadku dermokosmetyków można bowiem nadmienić takie produkty, które działają chociażby przeciwzapalnie. To standard w przypadku dermokosmetyków ułatwiających radzenie sobie ze zmianami trądzikowymi.

Dlaczego lepiej sięgać po specjalistyczne dermokosmetyki, niż produkty drogeryjne?

Przede wszystkim należy docenić je za specjalnie tworzony skład, w którym można wyróżnić różnego rodzaju substancje aktywne o określonym działaniu na różne obszary skóry. Częste i odpowiednio nakierowane stosowanie dermokosmetyku ułatwi zatem walkę o zdrową i piękną skórę, a co ważne również niebywały wygląd i samopoczucie.

Aby dobrać odpowiedni dermokosmetyk do ciała, często należy zwrócić się o pomoc doradcę w sklepie lub farmaceutę, a przede wszystkim należy też czytać etykiety.

W ten sposób szybko odnajdziemy produkt nakierowany na leczenie czy to cery trądzikowej, czy to naczynkowej, bądź ze zmianami alergicznymi.