Życie z alergią

Tulia będzie reprezentowała Polskę na tegorocznej Eurowizji

tulia

Screen z serwisu YouTube

Jednak nie siostry Godlewskie, nie Magdalena Tul i nie Clodie wystąpi w barwach Polski na tegorocznej Eurowizji. Telewizja Polska w piątkowe popołudnie ujawniła, że grupa Tulia została wybrana wewnętrznie do reprezentowania naszego kraju w Tel Awiwie. Czy dziewczyny mają szanse na sukces?

Tulia – zespół folkowy stworzony z kobiet

Tulię tworzą młode kobiety, które pochodzą ze Szczecina. Zyskały one ogromną popularność za sprawą coveru Depeche Mode, który dzięki nim zyskał folkowy wyraz.  W zeszłym roku wystąpiły na festiwalu w Opolu. Obecnie grupa Tulia znajduje się na topie. Nic dziwnego, że  TVP postanowiła przesunąć w czasie oficjalne ogłoszenie polskiego reprezentanta.

Kiedy poznamy eurowizyjną piosenkę grupy Tulia?

W jednym z wywiadów wyszło na jaw, że Tulię zgłosiła jej wytwórnia Universal, która przesłała do siedziby TVP cover zespołu zamiast jego nowej piosenki. Możemy być jednak spokojni, piosenka, z jaką wystąpi Tulia, będzie autorska i unikalna. Musi bowiem spełniać podstawowe wymogi eurowizyjne. Regulamin konkursu wyraźnie zakazuje zgłaszania piosenek odtwórczych i tych, które swoją premierę miały przez 1 września 2018 roku.

Pali się w wersji dwujęzycznej?

Eurowizyjny utwór grupy Tulia zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Krążą plotki, że ma to być piosenka Pali się w wersji dwujęzycznej. Z podobnego rozwiązania skorzystała Cleo, która tuż przed Eurowizją przerobiła fragment swojego hitu My Słowianie na język angielski.

Tulia ma spore szanse na zwycięstwo w tegorocznej Eurowizji

Tulia ma spore szanse zająć wysokie miejsce na tegorocznej Eurowizji. Polska wystąpi tym razem wyjątkowo w I półfinale Eurowizji.  Składa się on z krajów mających problemy z awansem do finału. Wśród pewniaków do awansu można wymienić Cypr, Ukrainę i Australię. Tulia powinna wyróżnić się na tle tegorocznej stawki, która na razie nie jest specjalnie mocna. Muzyka wykonywana przez szczecinianki jest dość specyficzna i oryginalna. Tulia łącząc folk z nowoczesnymi brzmieniami, ma spore szanse zyskać wysokie noty zarówno u jurorów, jak i u widzów.  Kto wie, może to właśnie Polki będą do samego końca rywalizować z Rosjaninem, Siergiejem Łazariewem, o Grand Prix Konkursu Piosenki Eurowizji.

Grupa Tulia wydaje się świetnym wyborem. Jej piosenki są nowoczesne, a zarazem magiczne dzięki folkowym wpływom. Dziewczyny mogą też przygotować bardzo ciekawy występ, który zachwyci Europę. Za Tulią stoi wielka wytwórnia muzyczna, która z pewnością zapewni im bogatą prezentację sceniczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *