Alergie skórne

Nawyki, które niszczą twoje włosy

Nawyki, które niszczą twoje włosy

Każda z nas pragnie mieć długie, lśniące włosy, które cieszą oko swoją niesamowitą gęstością. Nie zawsze to się jednak udaje. Jedne z nas mają z natury cienkie włosy, drugie mają problem z ich zapuszczeniem. Czasem jednak same sobie szkodzimy. Przedstawiamy nawyki, które niszczą włosy.

Suszenie zbyt gorącym powietrzem

Chcesz szybko wyjść z domu, bo za chwilę odjedzie ci autobus, więc suszysz włosy na najwyższych obrotach, kierując na nie strumień gorącego powietrza. Nie dość, że prawie poparzysz sobie skórę głowy, to jeszcze wysuszysz pukle na wiór. Lepiej wstać ciut wcześniej, aby zdążyć z suszeniem włosów letnim nawiewem.

Farbowanie kiepską farbą

Każda z nas chce czasem zmienić kolor lub ukryć pierwsze siwe włosy. Jednak trzeba to robić z głową. Jak co tydzień masz włosy w innym kolorze tęczy – raz zielone, raz różowe, a kiedy indziej fioletowe, to one będą w bardzo kiepskim stanie. Zaczną wypadać i się łamać.  Niewskazane są też kiepskiej jakości drogeryjne farby na amoniaku. Lepiej sięgnąć po dobry szampon koloryzujący do 24 myć.

Używanie lakieru do włosów

On zawsze zawiera alkohol, który wysusza włosy na wiór. Niestety, częste utrwalanie fryzury sprawia, że masz na głowie siano. Może wybieraj lżejsze fryzury, które nie wymagają takiej perfekcji wykonania?

Tapir

Niszczy włosy, kobiety, które często go wykonują, mają straszne problemy ze swoimi kosmykami. Naprawdę tapir warto ograniczyć do absolutnego minimum, stosować go tylko przed dużym wyjściem,  a na urodziny do mamy zrobić zwykłe loki.

Zbyt ciasne upięcia

Osłabiają cebulki włosów i przyczyniają się do ich wypadania.  Piękny, misterny kok wygląda zjawiskowo, ale po nim masz problem z doprowadzeniem włosów do porządku. Te są posklejane od lakieru i okropnie wysuszone przez zawarty w nim alkohol. Na dodatek twoje cebulki są mocno osłabione, co skutkuje rychłym wypadaniem włosów.

Prostowanie bez zabezpieczenia

Prostownica i lokówka są dla ludzi, można z nich korzystać. Tylko kup dobry sprzęt, stosuj kosmetyki termoochronne i nie ustawiaj prostownicy na najwyższą możliwą temperaturę.

Komentarze

Dziewczyny z Fotoludki.pl

6 miesięcy temu

Ze wszystkim się zgadzam – jednak najbardziej zastanawiam się czy włosy nie zniszczą się od częstego używania suchego szamponu. Z mojej jednak strony przyznam się, że najbardziej podniszczyło mi tapirowanie włosów.

Zostaw komentarz

0